Zmieniamy się dla Ciebie

Wreck Diver – Nurkowanie wrakowe

Poczuj dreszcz emocji i zostań odkrywcą

Podczas zanurzania patrzysz po raz pierwszy w głębię. Twoje oczy bezwiednie poszukują charakterystycznego kształtu – czegoś, co wygląda jak statek. Jesteś już blisko dna i nagle wrak wyłania się przed Tobą.

Nieistotne, czy jest to Twoje pierwsze czy setne nurkowanie na wraku, jest to zawsze niezapomniane wrażenie. Pierwsze parę razy odczuwasz poruszenie i zew odkrywcy. Kiedy już go poznasz, podczas kolejnych nurkowań porównujesz, co się zmieniło od Twojej ostatniej wizyty. Niektóre wraki, w wyniku działania środowiska, będą zmieniały się bardzo szybko z dzieła ludzkich rąk w element środowiska naturalnego. Inne będą odporne na działanie czasu. Ty będziesz zmieniał się wraz z upływem lat, a wrak będzie taki sam.

Podczas, gdy większość ludzi kojarzy wrak ze statkiem, to nurkowanie wrakowe może odbywać się na wielu innych obiektach. Mogą to być łodzie żaglowe lub motorowe, wagony kolejowe, samochody, samoloty lub sprzęt wojskowy. Jest tylko niewiele miejsc, gdzie nie ma wraków, więc to bardzo prawdopodobne, że wszyscy nurkujący natkną się kiedyś na jakiś wrak. Jednak wśród wraków przeważają łodzie lub statki, w związku z tym, to na nich koncentruje się ten podręcznik.

PADI-specialty-diver-course-wreck-diver

Kurs specjalistyczny Nurek Wrakowy PADI (PADI Wreck Diver Speciality) przekazuje wiedzę odnośnie podstawowych umiejętności koniecznych dla przyjemnego i bezpiecznego nurkowania na wrakach. Kurs stworzony został z myślą o elastyczności, tak więc nabytą wiedzę będziesz mógł zastosować zarówno podczas nurkowania na dobrze zachowanych wrakach, jak i na takich, z których już niewiele zostało. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię historia wraków, czy chcesz podziwiać bogate życie zgromadzone wokół nich, ten kurs jest właśnie dla Ciebie.

PRZEGLĄD KURSU

Kurs specjalistyczny Nurek Wrakowy PADI podzielony jest na część teoretyczną oraz nurkowania na wodach otwartych. Część teoretyczna ma na celu wyjaśnić podstawowe zasady i przekazać wiedzę umożliwiającą bezpieczne i przyjemne nurkowanie wrakowe. Omówione tu zostaną następujące tematy: nurkowanie wrakowe a prawo, niebezpieczeństwa i sposoby ich unikania, sposoby poznawania wraku oraz jego penetracji. enieZdobywanie wiedzy oparte jest na samodzielnej lekturze tego podręcznika

Podczas 4 nurkowań szkoleniowych na wodach otwartych, wykorzystasz całą wiedzę zdobytą w części teoretycznej i rozwiniesz swoje umiejętności w dziedzinie nurkowania wrakowego. Po tym kursie będziesz mógł dostosowywać je do konkretnego wraku lub własnych zainteresowań. Będziesz ćwiczył te umiejętności podczas czterech nurkowań na wraku.

Wymagania wstępne 

Żeby uczestniczyć w kursie Nurek Wrakowy PADI, musisz posiadać co najmniej certyfikat Adventure Diver PADI lub Advanced Open Water PADI lub certyfikat równoważny do AOWD PADI z innej organizacji.

 Cena kursu: 1000 zł. ( w cenie materiały szkoleniowe  ) + dodatkowo płatny certyfikat 200 zł 

Podziel się
Obsługujemy płatności