Zmieniamy się dla Ciebie

Underwater photography – Fotografia podwodna

Kurs Specjalizacji Fotografia Podwodna

Trudno sobie jest wyobrazić inną specjalizację nurkową, która byłaby tak wszechstronna jak podwodna fotografia. Obojętnie czy będziesz nurkował wzdłuż rafy, pod lodem, na wysokości czy we wrakach, zawsze będzie tam coś ciekawego do zobaczenia, a tym samym do sfotografowania. Z tego powodu właśnie fotografia podwodna jest nurkowym zajęciem, które idealnie pasuje do wszystkich innych specjalizacji i które pozwala płetwonurkowi podzielić się swoimi wrażeniami i obserwacjami z tymi, którzy nie nurkują.

Jeszcze nie tak dawno temu, podwodna fotografia była uważana za trudną umiejętność zarezerwowaną dla osób cierpliwych, z dogłębną wiedzą fotograficzną i z ogromnymi ilościami pieniędzy, które mogły być zainwestowane w skomplikowany oraz wyszukany sprzęt. Dzisiaj jednak fotografia podwodna jest w zasięgu ręki każdego nurka, który się nią zainteresuje.

Współczesne aparaty fotograficzne są bardziej dostępne i wyposażone są w technologie, pozwalające na wykonanie ostrych, dobrze skomponowanych zdjęć w bardzo prosty sposób.

Dla tych, którzy chcą robić zdjęcia niezbyt często, najlepsze są kompaktowe aparaty do robienia zdjęć pod wodą (w pełni automatyczne), które są tak samo proste w obsłudze jak podobne aparaty do robienia zdjęć na powierzchni. Dla celów poważnej fotografii, współczesna nauka i technologie stworzyły sprzęt bardziej pewny i skomplikowany, jednak po przystępnych cenach. Drzwi do świata podwodnej fotografii są szeroko otwarte dla każdego – wszystko co trzeba zrobić, to po prostu zacząć.

Cześć materiału  napisana jest dla tych, którzy będą używać aparatów fotograficznych z ręcznym nastawieniem wartości ekspozycji. Jest jednak możliwe użycie aparatów kompaktowych (w pełni automatycznych), o ile twój instruktor wyrazi na to zgodę. Jeżeli będziesz używał właśnie takiego aparatu, przeczytanie tego rozdziału pozwoli ci zrozumieć jak działa automatyka aparatu i jakie są granice jego możliwości. Pomoże ci to także w przypadku, kiedy będziesz chciał kupić bardziej skomplikowany aparat fotograficzny do robienia zdjęć pod wodą.

Na kursie dowiesz się miedzy innymi o :

1. zapobieganiu utraty światła i kolorów

2. ustawieniach migawki

3.załamaniu światła

4.relacjach pomiędzy przesłoną, a szybkością migawki

5. sprzęcie do fotografii podwodnej

6.kadrowaniu zdjęć

Cena kursu: 500 zł ( wliczone materiały, certyfikat i wypożyczenie sprzętu do fotografii podwodnej )

Podziel się
Obsługujemy płatności