Zmieniamy się dla Ciebie

Baza jezioro Leleskie

Baza położona jest bardzo blisko jeziora, co eliminuje problem dojazdu lub długich wędrówek z ciężkim sprzętem.

Leleszki – Baza która ma to coś….

Większość baz nurkowych w Polsce, zlokalizowana jest w pobliżu mniej lub bardziej ciekawych jezior, w ośrodkach z lepszym lub gorszym zapleczem. Wszystkie ona mają zarówno swoje plusy jak i zwolenników, jak i minusy i osoby, które zdecydowanie odradzają odpoczynek w danym ośrodku. Istnieje jednak w Polsce miejsce, które skupia w sobie wszystkie pozytywy pozostałych baz, miejsce które po prostu ma to coś…

Co ją wyróżnia?

Pierwszym z niewątpliwych jego plusów jest położenie. Baza nurkowa  znajduje się w maleńkiej, cichej wiosce Leleszki, położonej na południowym brzegu jednego z najpiękniejszych polskich jezior – Jez. Leleskiego, zaledwie 3km od zabytkowego Pasymia. Urok tego miejsca przyciąga od lat ludzi, szukających odpoczynku, ciszy i spokoju. Feleszki leżą przy drodze z Pasymia do Szczytna. Jadąc w stronę Szczytna należy skręcić po ok. 4 km w lewo. Wąską boczną drogą dojedziemy prosto do wioski. Leleszki od Warszawy dzieli zaledwie 192 km, co czyni je idealnym miejscem na weekendowy wypad nurkowy.

Baza dla całej rodziny

Drugą, z głównych zalet jest, że baza oferuje miejsce do spania. Ośrodek w Leleszkach to przede wszystkim domowy, utrzymany w wyjątkowym stylu pensjonat, co czyni go idealnym miejscem na wypoczynek dla całej rodziny. Głównym punktem ośrodka jest salon, który stanowi Centrum życia towarzyskiego bazy. Gospodarze nieustannie dbają o wyśmienite samopoczucie swoich gości. Tutaj każdy traktowany jest jak prawdziwy przyjaciel domu. W czasie legendarnych już posiłków domowej kuchni, nawet najtwardsi  zwolennicy diety, zmuszeni byli skapitulować, przed zastawionym po brzegi stołem.

Dla osób nie nurkujących baza oferuję całą paletę alternatywnych form spędzania czasu. Na najmłodszych gości czeka mały plac zabaw. Dla starszych zwolenników ruchu istniej możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego (kajaki, rowery wodne, wędki itd.) W okolicy znajduję się również stadnina koni, korty tenisowe, basen ze 105m zjeżdżalnią. Dla bardziej leniwych gości czeka grill, sieć WiFi oraz dostępny dla wszystkich stół do gry w bilard i ping pong’a.

Jedynym minusem bazy jest konieczność wcześniejszej rezerwacji miejsc, co jest skutkiem niesłabnącej popularności pensjonatu w Leleszkach.

Zaplecze techniczne

Baza położona jest bardzo blisko jeziora, co eliminuje problem dojazdu lub długich wędrówek z ciężkim sprzętem. Wyposażona jest w stację napełniania butli sprężonym powietrzem i nitroksem oraz w dużą ilość sprzętu nurkowego, co pozwala na korzystanie z niej osobom nie posiadającym jeszcze własnego ekwipunku.

Wszystkie nurkowania odbywają się pod okiem wyszkolonych i doświadczonych instruktorów i przewodników, którzy dokładają wszelkich starań, aby  każde z nich było idealne dopasowane do umiejętności, potrzeb i oczekiwań klientów. Poprzedzone są one szczegółowym omówieniem wszystkich zaplanowanych ćwiczeń, co pozwala nurkom poczuć się pod wodą spokojnie i pewnie.

Akwen nie tylko dla nurków

Swoją ciągle rosnącą popularność Jez. Leleskie zawdzięcza idealnie czystej wodzie i piaszczystemu dnu w strefie brzegowej i stosunkowo dużej głębokości (50m) Przybrzeżny fragment dna został zagospodarowany dwiema platformami stworzonymi w celach szkoleniowych. Są one ciekawym urozmaiceniem nurkowań zarówno szkoleniowych, jak i turystycznych.

Idealnie równia i czysta linia brzegowa znacznie ułatwia przygotowanie do nurkowania, które zawsze odbywa się pod okiem doświadczonych instruktorów. Jezioro Leliskie cechuje niezwykle rozwinięta w strefie litoralu flora, jak i bogata fauna. Spotkać w nim można raki, węgorze, ławice okoni, leszcze, płotki, a także polujące na nie szczupaki. Niewątpliwą atrakcją jest bardzo rzadko spotykany miętus.

Te wszystkie czynniki sprawiają, że jezioro to jest szczególną atrakcją nie tylko dla nurków, ale i dla wędkarzy.

Obsługujemy płatności