Zmieniamy się dla Ciebie

Night Diving – nurkowanie nocne

Sposób postrzegania świata jest odmienny w dzień i w nocy

Pod osłoną nocy w naszych rodzimych wodach wyłaniają się z zarośli polujące szczupaki, a większość pozostałych organizmów żyjących w wodzie zapada w nocy w letarg i nareszcie możemy zobaczyć je z naprawdę bliska.

Zamiarem Kursu Specjalistycznego Nurkowanie Nocne jest zapoznanie z umiejętnościami, wiedzą, planowaniem, organizowaniem, procedurami, technikami, problemami, oraz przyjemnością nurkowania nocnego (dla celów szkoleniowych za nurkowanie nocne uważa się nurkowanie wykonane po zachodzie słońca, a przed jego wschodem). Kurs specjalistyczny  Nurkowanie Nocne jest pomyślany jako bezpieczna, nadzorowana przez Instruktora forma wprowadzenia  w nurkowanie nocne w ramach limitów nurkowania rekreacyjnego. Szkolenie to nie tylko nauka, ale przede wszystkim  przyjemne doznania.

Nurkowania rekreacyjne i obserwowanie – podczas nurkowania nocnego będziesz miał szansę zaobserwować wiele form życia i zachowań organizmów – o tym porozmawiamy za chwilę. Podczas obserwacji nocnego życia podwodnego na pewno spotkasz się ze zjawiskiem bioluminescencji  – błyskami chemicznego światła, które produkowane jest przez drobne mikroorganizmy, w chwili gdy są one poruszane przez nurka, ryby, łodzie czy nawet fale.

Podwodna fotografia. Dla każdego nurka-forografa nocne nurkowanie stanowi szczególna okazję do wykonania wspaniałych zdjęć.  Nurkowanie nocne pozwala spotkać nowych przedstawicieli fauny podwodnej oraz pozwala na zbliżenie się do nich, co często jest niemożliwe podczas dnia. Nurkowanie nocne połączone z fotografią wymaga jednak specjalistycznego treningu [osoby zainteresowane fotografią, zachęć także do udziału w Kursie Specjalistycznym Fotografia Podwodna]

Koszt kursu: 400.00 zł
(w cenie materiały i certyfikat)

Podziel się
Obsługujemy płatności