Opowieść o tym, jak to jest kiedy w skafandrze jest sucho i ciepło
Pewnie słyszałeś, że 70 procent powierzchni ziemi stanowi woda. A czy słyszałeś, że większość jest zimniejsza niż 16°C? Przy takiej temperaturze suchy skafander stanowi dużą różnicę – daje możliwość większej liczby nurkowań, dłuższych nurkowań, a w wielu miejscach przedłużenia sezonu nurkowego. Kiedy woda ma mniej niż 10°C, brak suchego skafandra oznacza brak nurkowania, poza krótkimi nurami w mokrej piance. A w tych zimnych wodach jest tyle możliwości wspaniałych nurkowań! Suchy skafander to twoja przepustka do tego świata! Bez suchacza nie będziesz tak długo, czy tak komfortowo, nurkować w wielu atrakcyjnych miejscach. A jeśli kiedykolwiek marzyłeś o ekstremalnych nurkowaniach, powiedzmy o szybowaniu przez kryształowo czyste wody pod lodem polarnym, to wtedy albo suchy, albo nic z tego.
Nurkowanie w suchym skafandrze nie jest trudne, chociaż różni się od nurkowania w mokrym pod wieloma względami. Masz większy wybór materiałów w przypadku suchego skafandra, niż w przypadku mokrego, używasz innych technik do kontrolowania pływalności. Inaczej zakładasz i zdejmujesz suchy skafander, inaczej o niego dbasz i inne rzeczy naprawiasz. Kurs PADI nurkowania w suchym skafandrze wprowadza cię w cały ten świat i poszerza twoją przygodę nurkową – o zimne wody, bez ryzyka przeziębienia;-)
Przegląd kursu
Najlepszą metoda nauki nurkowania w suchym skafandrze jest nurkowanie w suchym skafandrze, dlatego też, jak większość kursów specjalistycznych PADI, kurs ten kładzie nacisk na nurkowania, najpierw w basenie lub w wodach basenowych (wody basenowe to wody z warunkami zbliżonymi do basenu pod względem głębokości, przejrzystości i spokoju), potem na wodach otwartych. Kładzie również nacisk na doświadczenie praktyczne w wykonywaniu drobnych napraw i utrzymywaniu skafandra w dobrym stanie. Kurs zawiera informacje na temat różnych rodzajów suchaczy, różnych ocieplaczy i innych akcesoriów. Przyswoisz sobie tę wiedzę czytając niniejszy podręcznik, oglądając film PADI Nurkowanie w suchym skafandrze i omawiając zagadnienia z instruktorem przed nurkowaniem. Twój instruktor może także zdecydować się przeprowadzić bardziej formalne wykłady.
Podczas kursu wykonasz poza tym przynajmniej dwa nurkowania ze szczególnym uwzględnieniem kontroli pływalności i bezpieczeństwa podczas nurkowania w suchym skafandrze. Po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat PADI Nurka w suchym skafandrze, który uprawnia cię do nurkowania w suchym skafandrze w warunkach porównywalnych lub lepszych niż te podczas kursu. Ponadto wiele centrów nurkowych wymaga okazania takiego certyfikatu przed kupnem czy wypożyczeniem suchego skafandra.
Koszt kursu: 550.00 zł (w cenie materiały szkoleniowe i wypożyczenie suchego skafandra na czas szkolenia )
Dodatkowo płatne : koszty rejestracji licencji,zakwaterowanie i wyżywienie