Zmieniamy się dla Ciebie

KURS NURKOWANIA OPEN WATER DIVER

Kurs nurkowania Open Water Diver  – Nurek Wód Otwartych

Nikt po za Tobą, nie może powiedzieć, co tak naprawdę ciągnie Cię do nurkowania. Jeżeli szukasz przygód, to tutaj znajdziesz ich wystarczająco dużo . Nie ma znaczenia, czy będzie to podczas zajęć szkoleniowych na basenie, czy podczas odkrywania zatopionego statku wraku gdzieś daleko na końcu świata. Przygoda czeka na Ciebie bliżej niż się spodziewasz

Zrealizuj swoje marzenia i dołącz do nas przystępując do podstawowego kursu nurkowania.

Na kursie podstawowym zdobędziesz podstawową wiedzę na temat teorii nurkowania, sprzętu i techniki, jak również nauczysz się umiejętności, które pozwolą ci zaraz po kursie na komfortowe i bezpieczne wykonywanie i planowanie nurkowań.

Dzięki stopniowaniu trudności wykonywanych ćwiczeń i podzieleniu materiału na kilka części, kurs w którym weźmiesz udział będzie dla ciebie bezstresowy przyjemny i łatwy do ukończenia.

Po pozytywnym ukończeniu całego programu kursu uzyskasz uprawnienia do nurkowania z partnerem o podobnym stopniu wyszkolenia do głębokości 18m bez konieczności nadzoru przez instruktora, divemastera lub innego nurka o wyższym stopniu wyszkolenia, jak również otworzy się przed tobą droga do uzyskania stopnia AOWD i możliwość ukończenia wielu dodatkowych kursów specjalizacji.

Kurs nurkowania odbywa się w komfortowych warunkach z uwzględnieniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, gdzie ilość uczestników na jednego instruktora nie przekracza trzech osób. Pozwala to na wręcz indywidualne podejście do każdego kursanta i poświęcenie mu należytej uwagi. Wszyscy uczestnicy szkolenia na czas kursu są objęci ubezpieczeniem, korzystają z oryginalnych materiałów szkoleniowych przekazanych w ramach kursu, a sprzęt z którego korzystają adepci naszej szkoły jest czysty i na bieżąco serwisowany. Wychodząc na przeciw często napiętego kalendarza naszych klientów umożliwiamy wyznaczanie terminów spotkań, a ominięcie jakiegoś dnia szkolenia nie powoduje zakłóceń procesu nauczania. W takich sytuacjach wspólnie ustalamy kolejny dogodny termin zajęć. Naszą dewizą jest najwyższa jakość.

 

 

Sam kurs nurkowania składa się z trzech części:

Część pierwsza – teoria

Składa się z kilku sesji teoretycznych omawianych przez instruktora w naszym centrum.

Przed każdą sesją ważne jest abyś przeczytał/a odpowiedni fragment podręcznika kursanta i udzielił/a odpowiedzi na krótki test znajdujący się na końcu odpowiednich rozdziałów.

Każde nasze spotkanie rozpoczniemy od obejrzenia filmu video dotyczącego tematu naszego spotkania, po czym sprawdzimy twoje odpowiedzi z podręcznika i skupimy się na omówieniu tematów, które są dla ciebie niejasne lub na które udzieliłeś/udzieliłaś błędnej odpowiedzi.

Egzamin końcowy z teorii nurkowania (przeprowadzany w formie wyboru odpowiedzi)zazwyczaj piszemy na wyjeździe weekendowym kończącym kurs.

Dla uczestników szkolenia niedysponujących duża ilością czasu wolnego mamy wygodną formułę nauczania w wersji e-learningu, gdzie udostępniamy interaktywną platformę do nauki Open Water Diver Touch. Nie ma wtedy konieczności uczęszczania na wykłady teoretyczne, a nauka odbywa się we własnym zakresie w dowolnie wybranym czasie.

Część druga – baseny

Praktycznych umiejętności nurkowych uczysz się na basenie. Na pierwszych zajęciach zapoznasz się ze sprzętem w którym będziesz nurkował, pokażemy ci jak go złożyć tak aby był gotów do działania, omówimy działanie poszczególnych jego elementów. Porozmawiamy również o zasadach komunikacji pod wodą, technice zanurzania, wynurzania, obsługi ekwipunku i innych elementach potrzebnych do bezpiecznego rozpoczęcia zajęć. Każde kolejne zajęcia poprzedzone są omówieniem ćwiczeń które będziemy wykonywali a pod wodą instruktor najpierw demonstruje dane ćwiczenie a później poprosi cię o jego powtórzenie.

Stopień trudności ćwiczeń wzrasta wraz z twoimi umiejętnościami tak że na ostatnich zajęciach będziesz w stanie wykonać je po mistrzowsku.

Część trzecia – nurkowanie w wodach otwartych

Dzięki nabytej wiedzy teoretycznej i praktycznej jesteś gotowy/gotowa na nurkowania szkoleniowe w wodach otwartych (czyli w jeziorze lub morzu). Nieco inny będzie sprzęt i wyposażenie, które będziesz wykorzystywał/a podczas tych nurkowań, przede wszystkim używać będziemy grubszych skafandrów nurkowych (pianek) dodatkowo ubrani będziemy w rękawiczki i buty do płetw innych niż na basenie.

Zmieni się również głębokość, przejrzystość wody i jej temperatura.

Pierwsze z tych nurkowań będzie miało za zadanie zapoznać cię ze środowiskiem wodnym i “oswoić” z warunkami pod wodą, na kolejnych nurkowaniach zademonstrujesz instruktorowi ćwiczenia których nauczyłeś/nauczyłaś się podczas zajęć basenowych.

Po pozytywnym ukończeniu wszystkich nurkowań szkoleniowych i zaliczeniu egzaminu teoretycznego powitamy cię serdecznie w gronie nurków OWD 🙂 Po dokonaniu końcowych czynności administracyjnych wystawiamy Tobie od tak zwanej reki certyfikat / miedzy narodową licencje nurka Open Water Diver do 18 metrów.

 • granica wieku: min. 15 lat ( wersja junior 10 lat )
 • 5 zajęć teoretycznych, zakończonych egzaminem w formie testu wyboru
 • 5 zajęć basenowych ze sprzętem
 • 4 nurkowań na wodach otwartych
 • zakończenie kursu gwarantuje uzyskanie honorowanej na całym świecie licencji
 • licencja uprawnia do nurkowania do głębokości 18 metrów

CENA KURSU: 1700 zł PROMOCJA LETNIA 

Przy grupach oferujemy atrakcyjne zniżki.

W cenę wliczone są : 

 1. komplet sesji basenowych ( minimum 5 godzin zajęć )
 2. komplet sesji teoretycznych ( minimum 5 godzin wykładów )
 3. cztery nurkowania w wodach otwartych
 4. oryginalne materiały szkoleniowe
 5. książka do rejestracji nurkowań – logbook
 6. wejścia na basen
 7. wypożyczenie kompletnego sprzętu do nurkowania na czas szkolenia włącznie z płetwami, maską i fajką
 8. egzamin końcowy
 9. ubezpieczenie

Nie wliczone w cenę : 

 1. opłata rejestracyjna ok. 200 zł.

 

 

Jeżeli kochasz naturę, znalazłeś się we właściwym miejscu. Żadne inne środowisko nie dościga nienaruszonej rafy koralowej w jej bogactwie, obfitości i różnorodności życia. Wyobraź sobie że w ciągu dziesięciu minut spędzonych na rafie koralowej, możesz zaobserwować  więcej gatunków żywych istot, niż w ciągu dziesięciu godzin wędrówki po najdzikszych zakątkach przyrody na powierzchni ziemi.

Na początku uczucie może wydawać się dość dziwne. Maska, dopasowany skafander i pozornie ciężki sprzęt. Zanurzasz się pod powierzchnie, a twoją twarz obmywa woda. Wdech. Powietrze napływa z uspakajającym świstem i po raz pierwszy w życiu oddychasz pod wodą . Po kilku chwilach zapominasz o masce a sprzęt przestaje być nieporęczny. Czujesz się wolny i swobodny jak nigdy dotąd. Z tym pierwszym oddechem pod wodą otworzyły się drzwi do innego świata. Nie tak bardzo odległego, a jednak …innego.

Nie czekaj zadzwoń lub napisz +48 607 777 015 / marcin@wcnur.pl

Podziel się
Obsługujemy płatności