Zmieniamy się dla Ciebie

KURS OPEN WATER DIVER W SUCHYM SKAFANDRZE

Kurs nurkowania Warszawa Open Water Diver w Suchym Skafandrze

Nie obawiaj się niskiej temperatury wody zachowujac komfort termiczny.

Zrealizuj swoje marzenia i dołącz do nas przystępując do podstawowego kursu nurkowania.

Na kursie podstawowym zdobędziesz podstawową wiedzę na temat teorii nurkowania, sprzętu i techniki, jak również nauczysz się umiejętności, które pozwolą ci zaraz po kursie na komfortowe i bezpieczne wykonywanie i planowanie nurkowań.

Dzięki stopniowaniu trudności wykonywanych ćwiczeń i podzieleniu materiału na kilka części, kurs w którym weźmiesz udział będzie dla ciebie bezstresowy przyjemny i łatwy do ukończenia.

Po pozytywnym ukończeniu całego programu kursu uzyskasz uprawnienia do nurkowania z partnerem o podobnym stopniu wyszkolenia do głębokości 18m bez konieczności nadzoru przez instruktora, divemastera lub innego nurka o wyższym stopniu wyszkolenia, jak również otworzy się przed tobą droga do uzyskania stopnia AOWD i możliwość ukończenia wielu dodatkowych kursów specjalizacji.

Kurs nurkowania odbywa się w komfortowych warunkach z uwzględnieniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, gdzie ilość uczestników na jednego instruktora nie przekracza trzech osób. Pozwala to na wręcz indywidualne podejście do każdego kursanta i poświęcenie mu należytej uwagi. Wszyscy uczestnicy szkolenia na czas kursu są objęci ubezpieczeniem, korzystają z oryginalnych materiałów szkoleniowych przekazanych w ramach kursu, a sprzęt z którego korzystają adepci naszej szkoły jest czysty i na bieżąco serwisowany. Wychodząc na przeciw często napiętego kalendarza naszych klientów umożliwiamy wyznaczanie terminów spotkań, a ominięcie jakiegoś dnia szkolenia nie powoduje zakłóceń procesu nauczania. W takich sytuacjach wspólnie ustalamy kolejny dogodny termin zajęć. Naszą dewizą jest najwyższa jakość.

Sam kurs nurkowania składa się z trzech części:

Część pierwsza – teoria

Składa się z kilku sesji teoretycznych omawianych przez instruktora w naszym centrum.

Przed każdą sesją ważne jest abyś przeczytał/a odpowiedni fragment podręcznika kursanta i udzielił/a odpowiedzi na krótki test znajdujący się na końcu odpowiednich rozdziałów.

Każde nasze spotkanie rozpoczniemy od obejrzenia filmu video dotyczącego tematu naszego spotkania, po czym sprawdzimy twoje odpowiedzi z podręcznika i skupimy się na omówieniu tematów, które są dla ciebie niejasne lub na które udzieliłeś/udzieliłaś błędnej odpowiedzi.

Egzamin końcowy z teorii nurkowania (przeprowadzany w formie wyboru odpowiedzi)zazwyczaj piszemy na wyjeździe weekendowym kończącym kurs.

Część druga – baseny

Praktycznych umiejętności nurkowych uczysz się na basenie. Na pierwszych zajęciach zapoznasz się ze sprzętem w którym będziesz nurkował, pokażemy ci jak go złożyć tak aby był gotów do działania, omówimy działanie poszczególnych jego elementów. Porozmawiamy również o zasadach komunikacji pod wodą, technice zanurzania, wynurzania, obsługi ekwipunku i innych elementach potrzebnych do bezpiecznego rozpoczęcia zajęć. Każde kolejne zajęcia poprzedzone są omówieniem ćwiczeń które będziemy wykonywali a pod wodą instruktor najpierw demonstruje dane ćwiczenie a później poprosi cię o jego powtórzenie.

Stopień trudności ćwiczeń wzrasta wraz z twoimi umiejętnościami tak że na ostatnich zajęciach będziesz w stanie wykonać je po mistrzowsku.

Część trzecia – nurkowanie w wodach otwartych

Dzięki nabytej wiedzy teoretycznej i praktycznej jesteś gotowy/gotowa na nurkowania szkoleniowe w wodach otwartych (czyli w jeziorze lub morzu). Nieco inny będzie sprzęt i wyposażenie, które będziesz wykorzystywał/a podczas tych nurkowań, przede wszystkim używać będziemy grubszych skafandrów nurkowych (pianek) dodatkowo ubrani będziemy w rękawiczki i buty do płetw innych niż na basenie.

Zmieni się również głębokość, przejrzystość wody i jej temperatura.

Pierwsze z tych nurkowań będzie miało za zadanie zapoznać cię ze środowiskiem wodnym i “oswoić” z warunkami pod wodą, na kolejnych nurkowaniach zademonstrujesz instruktorowi ćwiczenia których nauczyłeś/nauczyłaś się podczas zajęć basenowych.

Po pozytywnym ukończeniu wszystkich nurkowań szkoleniowych i zaliczeniu egzaminu teoretycznego powitamy cię serdecznie w gronie nurków OWD :). Wydamy ci tymczasową licencja płetwonurka a za kilka tygodni będziesz mógł odebrać w naszej bazie (lub będzie on wysłany bezpośrednio do ciebie) stały certyfikat OWD.

 • granica wieku: min. 15 lat ( wersja junior 10 lat )
 • 5 zajęć teoretycznych, zakończonych egzaminem w formie testu wyboru
 • 6 zajęć basenowych ze sprzętem w tym jedno w suchym skafandrze
 • 4 nurkowania na wodach otwartych i każde z nich w suchym skafandrze
 • zakończenie kursu gwarantuje uzyskanie honorowanej na całym świecie licencji Open Water Diver wraz z certyfikatem specjalizacji nurka Suchy Skafander
 • licencja uprawnia do nurkowania do głębokości 18 metrów

CENA KURSU: 2200 zł

W cenę kursu wliczone : 

 1. sześć sesji basenowych
 2. cztery nurkowania w wodach otwartych
 3. wykłady teoretyczne
 4. egzamin końcowy
 5. wypożyczenie kompletnego sprzętu na czas kursu
 6. materiały szkoleniowe
 7. bilety wstępu na basen
 8. ubezpieczenie

Podziel się
Obsługujemy płatności