Zmieniamy się dla Ciebie

Turystyka

Jezioro Hańcza 5-7 czerwca 2020

Termin: 5-7 czerwca 2020

Doskonała widoczność pod wodą w cenie wyjazdu 😉

Niższe temperatura wody to odpowiedni czas na nurkowania w polskich wodach przy dobrej widoczności. Aura w ciągu dnia sprzyja amatorom nurkowania a jeszcze chłodne noce powodują znikomą ilość zakwitów przez co możemy cieszyć się znacznie lepszą widocznością. Jak zwykle w tym okresie odwiedzamy jedno z piękniejszych jezior w Polsce chcąc zanurkować w nietuzinkowej scenerii ciekawej Suwalszczyzny. Jezioro leżące w zachodnim zakątku Suwalskiego Parku Krajobrazowego jest najgłębszym jeziorem w Polsce, a także jednym z najgłębszych w Europie (108,5 m). Typowy zbiornik rynnowy o powierzchni 305 ha, długości prawie 5 km i maks. szerokości 1 km. Lustro wody leży na wysokości 227 m n.p.m. Brzegi pokryte licznymi głazami, w większości strome i wysokie, linia brzegowa urozmaicona malowniczymi zatokami i półwyspami. Dno urzeźbione rowami, dołami i stromymi wąwozami. Hańcza jest jeziorem α – mezotroficznym o wodach bardzo czystych i o dużej przezroczystości. Roślinność jeziora jest bardzo uboga. Zooplankton charakteryzuje się występowaniem skandynawsko – bałtyckich gatunków skorupiaków. Spośród ryb występuje tu m. in. głowacz pręgopłetwy, sieja, sielawa. Ze względu na unikalny charakter jeziora, w 1963 roku utworzono tu rezerwat wodno-krajobrazowy „Jezioro Hańcza”.

Zakwaterowanie w gospodarstwie agroturystycznym Sienkiewiczówka z wyżywieniem śniadanie i obiado – kolacja. Dla smakoszy istnieje możliwość dokupienia za 15 zł  kolacji.

Cena wyjazdu 360 zł 

wliczone:

1. Zakwaterowanie

2. Wyżywienie ( śniadanie – obiado /kolacja )

3. Ładowanie butli powietrzem

4.Dostęp do infrastruktury bazy  ( suszarnia, wypożyczalnia, miejsce dla gości )

5. Zabezpieczenie ( apteczka, zestaw tlenowy, zaplecze serwisowe )

6. Pośrednia opieka przewodnika

W czasie wyjazdu rekomendujemy możliwość zrobienia kurs nurkowania nurka zaawansowanego AOWD lub specjalizacji głębokiego nurkowania DEEP DIVER oraz specjalizacji nurka podlodowego ICE DIVER ( w okresie zimowy lub kiedy występować będzie lód )

Skontaktuj się z nami i zarezerwuj dla siebie miejsce wysyłając informację poprzez formularz lub wysyłając maila na marcin@wcnur.pl

Podziel się

Obsługujemy płatności