Zmieniamy się dla Ciebie

Turystyka

Weekendowy kurs nurkowania 30 listopada 2019

Zapraszamy na kolejną edycję kursu w systemie weekendowym.

Nie każdy z nas może w całości się poświęcić dla programu w wersji stacjonarnej i z ta myślą stworzyliśmy ofertę kursu którego program basenowo – teoretyczny opanowujemy w dwa dni. Szybciej w tym przypadku nie oznacza gorzej. Systematyka i ciągłość szkolenia przez te wszystkie dni szkolenia powoduję pełne opanowanie materiału zawartego w standardach szkoleniowych kursu podstawowego Open Water Diver. Kurs odbywa się w bazie szkoleniowej naszego centrum nurkowego z dostępem do basenu oddalonego od nas 5 minut jazdy samochodem.

Harmonogram zadań:

 

Dzień pierwszy  30 listopada 2019:

– 10.30 spotkanie i  rejestracja kursu.

– 11.00 wykład

– 13.30 zajęcia basenowe

– 16.00 omówienie zajęć

 

Dzień drugi  1 grudnia 2019 :

– 11.00 wykłady teoretyczne

– 13.30 zajęcia basenowe

– 15.30 omówienie zajęć

– 16.00  test kontrolny

owd materiały

Kurs składa się z trzech części :

Część pierwsza – teoria

Składa się z kilku sesji teoretycznych omawianych przez instruktora w naszym centrum.Przed każdą sesją ważne jest abyś przeczytał/a odpowiedni fragment podręcznika kursanta i udzielił/a odpowiedzi na krótki test znajdujący się na końcu odpowiednich rozdziałów.Każde nasze spotkanie rozpoczniemy od obejrzenia filmu video dotyczącego tematu naszego spotkania, po czym sprawdzimy twoje odpowiedzi z podręcznika i skupimy się na omówieniu tematów, które są dla ciebie niejasne lub na które udzieliłeś/udzieliłaś błędnej odpowiedzi.

Egzamin końcowy z teorii nurkowania (przeprowadzany w formie wyboru odpowiedzi)

Część druga – baseny

Praktycznych umiejętności nurkowych uczysz się na basenie.Na pierwszych zajęciach zapoznasz się ze sprzętem w którym będziesz nurkował, pokażemy ci jak go złożyć tak aby był gotów do działania, omówimy działanie poszczególnych jego elementów.Porozmawiamy również o zasadach komunikacji pod wodą, technice zanurzania, wynurzania, obsługi ekwipunku i innych elementach potrzebnych do bezpiecznego rozpoczęcia zajęć.
Każde kolejne zajęcia poprzedzone są omówieniem ćwiczeń które będziemy wykonywali a pod wodą instruktor najpierw demonstruje dane ćwiczenie a później poprosi cię o jego powtórzenie.Stopień trudności ćwiczeń wzrasta wraz z twoimi umiejętnościami tak że na ostatnich zajęciach będziesz w stanie wykonać je po mistrzowsku.

Część trzecia – nurkowanie w wodach otwartych ( kolejny weekend ) 

Dzięki nabytej wiedzy teoretycznej i praktycznej jesteś gotowy/gotowa na nurkowania szkoleniowe w wodach otwartych (czyli w jeziorze lub morzu).Nieco inny będzie sprzęt i wyposażenie, które będziesz wykorzystywał/a podczas tych nurkowań, przede wszystkim używać będziemy grubszych ocieplaczy do suchych skafandrów dodatkowo ubrani będziemy w rękawiczki i buty do płetw innych niż na basenie.Zmieni się również głębokość, przejrzystość wody i jej temperatura.Pierwsze z tych nurkowań będzie miało za zadanie zapoznać cię ze środowiskiem wodnym i “oswoić” z warunkami pod wodą, na kolejnych nurkowaniach zademonstrujesz instruktorowi ćwiczenia których nauczyłeś/nauczyłaś się podczas zajęć basenowych.

Hmm, a co po zakończeniu kursu ?

Po pozytywnym ukończeniu wszystkich nurkowań szkoleniowych i zaliczeniu egzaminu teoretycznego powitamy cię serdecznie w gronie nurków 🙂 .
Będziesz mógł / mogła nurkować do głębokości 18m w warunkach lepszych lub tych które były na kursie, będziesz mógł wypożyczać sprzęt nurkowy ze specjalnymi zniżkami dla klubowiczów, brać udział w polskich i zagranicznych wyjazdach nurkowych i oczywiście będziesz w gronie naprawdę fajnych ludzi lubiących spędzać ze sobą czas.
Jedno na 100% możemy Ci obiecać: nudzić się z nami nie będziesz 😀 Pamiętaj o tym, że po zakończeniu kursu nie zostawimy Cię samemu sobie, możesz dalej kontynuować swoją przygodę z nurkowaniem uczestnicząc w wyjazdach przez nas organizowanych (na pewno znajdziesz coś dla siebie) i dalej poszerzać swoją wiedzę na dalszych szkoleniach przez nas oferowanych.
Zgodnie z naszym motto „Zmieniamy się dla Ciebie” cały czas staramy się wprowadzać dobrą atmosferę podczas naszych wyjazdów, polepszać warunki prowadzenia kursów i modyfikować ofertę tak aby jak najbardziej odpowiadała Twoim potrzebom.

CENA KURSU: 1400 zł‚

W cenę kursu wliczone są:

  • materiały do nauki
  • wstęp na basen
  • sprzęt potrzebny do kursu
  • wykłady teoretyczne
  • miła atmosfera 😉

Jeżeli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w kursie prosimy o kontakt z :

Marcin Woźniakowski tel. 607 777 015 lub email: marcin@wcnur.pl

 

Podziel się

Obsługujemy płatności