Zmieniamy się dla Ciebie

Turystyka

Ferie zimowe w Egipcie 11 lutego 2017

FERIE ZIMOWE 🙂

termin        11 lutego – 18 lutego 2017

Słoneczne i spokojne  południe Egiptu czeka na Ciebie

Kurort z pięknymi plażami i malowniczymi rafami, położony w południowej części Egiptu. Stanowi on gratkę zarówno dla amatorów nurkowania, jak i turystów ceniących spokój i relaks. Nazwa Marsa el Alam oznacza „Sławny Port”. Do dnia dzisiejszego wśród stałych mieszkańców tej miejscowości jest wielu rybaków, którzy posiadają tu swoją przystań. Jest to jedno z najbardziej dziewiczych miejsc wypoczynkowych w Egipcie, które kusi turystów nie tylko pięknym wybrzeżem, piaszczystymi plażami, ale przede wszystkim niesamowitym, podwodnym światem, często nienaruszonych w El szonych jeszcze raf koralowych. Pasjonaci nurkowania na pewno zachwycą się legendarną rafą Elphinstone, czy też Dolphin House, gdzie istnieje niepowtarzalna możliwość obserwacji podpływających tu delfinów. Ta spokojna miejscowość oddalona jest ok. 260 km na południe od Hurghady i jak dotąd nadal cieszy się kameralną atmosferą, pozbawioną gwaru wielkich miast. Bazę noclegową stanowią przede wszystkim hotele skupione w nadmorskich zatoczkach na północ od centralnej części Marsa el Alam. Miasto nie posiada co prawda starej, zabytkowej zabudowy, jednak jadąc w kierunku Edfu można zobaczyć ruiny starożytnych kopalń złota czy też świątynię Amona- Re wEl Kanayis. 

Zakwaterowanie i wyżywienie

Hotel Blue Reef położony w miejscowości Marsa El Alam, oddalony ok. 20km od centrum. Zlokalizowany jest bezpośrednio przy piaszczysto-żwirowej plaży z łagodnym zejściem do morza. Oddalony jest ok.45 km od lotniska w Marsa Alam oraz ok 270 km od Hurghady. Hotel polecany jest szczególnie dla miłośnikom nurkowania. Leżaki oraz parasole na plaży bezpłatne.
Hotel został zbudowany w 2003 roku. Na terenie hotelu do dyspozycji gości znajduje się: restauracja główna ,,Red Sea„(bufet), restauracja a`la carte ,,Fish Market„ serwująca owoce morza (dodatkowo płatna), lobby bar, bar na plaży oraz przy basenie. Ponadto amfiteatr, dyskoteka, pralnia, kawiarenka internetowa (1 stanowisko dodatkowo płatne), kantor, fryzjer, sklep z pamiątkami oraz apteka. Dla najmłodszych mini klub (4-12lat) oraz plac zabaw.
Hotel posiada 150 pokoi. Pokoje standardowe zostały wyposażone w łazienkę z prysznicem, klimatyzację, TV SAT, minibar (płatny), radio, sejf, suszarkę do włosów (w większości pokoi)alarm przeciwpożarowy oraz balkon lub taras. Pokój rodzinny składa się z pokoju dziennego i sypialni. Wyposażenie identyczne jak w pokoju standardowym (możliwość zakwaterowania max.2+2).
Hotel posiada formułę All Inclusive
W ramach oferty sportowej hotel oddaje do dyspozycji: 3 baseny w tym 1 basen podgrzewany w okresie zimowym oraz basen dla dzieci, siatkówkę plażową, tenis stołowy, piłkę wodną a za dodatkowa opłatą centrum nurkowe, centrum fitness (siłownia, sauna, jacuzzi, masaże) oraz bilard
bluereef1
Wylot z Warszawy ( lotnisko Okęcie ) 
Koszt wyjazdu 2437 zł 
w cenę wliczone
– przelot Warszawa / Marsa El Alam / Warszawa
– zakwaterowanie w hotelu Blue Reef
– wyżywienie All Inclusive
– transfery
– ubezpieczenie bagażu, KL i NW
– opieka polskiego rezydenta
– wypożyczenie potrzebnego sprzętu na czas wyjazdu
Dodatkowo płatne wiza wjazdowa do Egiptu 25 usd i pakiet nurkowy od 150 do 200 euro
Nurkowanie w Marsa El Alam
Marsa Asalaya

Poziom trudności: OWD Maksymalna głębokość: 50 m Odległość od bazy: 8km – na północ

To piękna laguna dostępna do rekreacyjnego i technicznego nurkowania z brzegu, do której można się dostać prosto z plaży. Obejrzymy tam dwie żywe rafy (położone na przeciwległych bokach laguny), które zaczynają się tuż pod powierzchnią morza i kończą na piaszczystym dnie – jedna dochodzi do głębokości 28 metrów, a druga kończy się na 50 (w swoich najgłębszych miejscach). Znajdziemy tam również całe masy klasycznych mieszkańców podwodnych raf, a pośrodku laguny, na trawie morskiej pasą się czasami żółwie. Tuż za trawą, w kierunku otwartego morza, ktoś umieścił pokaźny erg, który wyrasta niczym maczuga z 43-metrowej toni.

Marsa Egla

Poziom trudności: OWD Maksymalna głębokość: 30 m Odległość od bazy: 10km – na południe

Marsa Egla to laguna, której długi i wąski język lazurowej wody wgryza się w ląd, a najciekawsze jest to, że widzieliśmy tam kilka razy dugonga (ale nie bywa tam tak często jak na Abu Dabab). Marsa Egla jest dostępna z piaszczystej plaży i, podobnie jak Marsa Asalaya, na jej lewym i prawym boku znajdują się pokaźne rafy – żywe ściany pełne podwodnego życia zatopione w dnie dochodzącym do głębokości ok. 30 metrów. W pobliżu lewej rafy można spotkać ogończe (takie płaskie z ogonem), kalmary, mureny i innych klasycznych obywateli tej części Red Sea. Tymczasem rafa położona po prawej posiada kilka małych jaskiń, które są ciekawym miejscem podwodnej eksploracji.

Marsa Abu Dabab

Poziom trudności: OWD Maksymalna głębokość: 32 m Odległość od bazy: 30km – na północ

To absolutnie unikatowe miejsce dla nurków przyjeżdżających do Marsa Alam ze względu na dugonga, który bardzo często pasie się na tamtejszej podwodnej trawie (od 4 do 15 metrów). Nurkowaliśmy w tamtym miejscu co najmniej kilkaset razy i mamy ok. 50% skuteczności jeśli chodzi o spotkania z krową morską – absolutnie najbardziej niesamowitym stworem Morza Czerwonego! Poza tym można tam znaleźć innych mieszkańców Abu Dabab: kilkanaście żółwi, z których największy ma ponad 1,2 metra i na pewno będzie cięższy od Ciebie! Obok tych niesamowitych morskich zwierząt znajdziecie tam również dwie ciekawe rafy.

Marsa Gebel Rosas

Poziom trudności: OWD Maksymalna głębokość: 60 m Odległość od bazy: 16km – na na północ

To bardzo wąska laguna, która po lewej stronie została wyposażona przez matkę naturę w piękną, bogatą i żywą rafę (szczególnie na niewielkiej głębokości). Można tam spotkać 1,5 metrowego rekina, żółwie, orlenie i koniki morskie, a sama rafa kończy się w najgłębszym miejscu na 60 metrach, co powoduje, że odnajdą się tutaj również ci, którzy lubią zażywać narkozy azotowej. Z kolei po prawej stronie znajduje się poszarpana rafa, która posiada wiele ciekawych zakątków i małych jaskiń. Niestety, zwykle jest tu słaba widoczność, zatem nurkujemy tu sporadycznie, chociaż mamy blisko.

Abu Dabour
31km na północ od Marsa Alam, Głębokość 0-60m, AOWD Wejście do małego kanionu znajduje się na głębokości 5m. Po wyjściu z kanionu ukazuje się wspaniałe urwisko(dobre na zjazdy na nartach pod wodą) z pięknym krajobrazem, jest szansa na spotkanie z dużą rybą.
Rezerwacja
Prosimy dokonywać rezerwacji i wpłaty zaliczki 1200 zł wysyłając maila na adres biuro@wcnur.pl lub telefonicznie 607 777 015 
Zobacz film z nurkowania na rafach w Marsa El Alam
W przypadku rezygnacji z wyjazdu wpłacona zaliczka jest bez zwrotna.
Podziel się

Obsługujemy płatności
Raty&Serwis
Certyfikaty