Zmieniamy się dla Ciebie

Turystyka

Nurkowanie w jeziorze Łańskim 22-24 maja

Zapraszamy na nurkowania w przepięknych wodach jeziora Łańskiego…….

 

W terminie od 22 do 24 maja 2015

Jest to największe i najgłębsze jezioro Pojezierza Olsztyńskiego, położone około 15 km na południe od Olsztyna w rozległych Lasach Ramuckich.

Rynnowe jezioro o bardzo rozwiniętej linii brzegowej z wieloma zatokami, półwyspami oraz czterema wyspami.
Rzeźba dna bardzo urozmaicona z licznymi głęboczkami, górkami podwodnymi. Ławica przybrzeżna piaszczysto-mulista, dno muliste, miejscami kamieniste. Roślinność skąpa.

Przez zbiornik przepływa rzeka Łyna. Obrzeża jeziora są wysokie, pagórkowate, miejscami strome. Otoczenie tworzą rozległe lasy

Na miejscu będziemy korzystali z gościnności bazy nurkowej położonej na terenie Archidiecezjalnego Ośrodka Charytatywnego Caritas w Rybakach. Linia brzegowa przynależąca do ośrodka wynosi blisko 1.5 km. Nie duża odległość od stolicy ( ok. 200 km.) powoduję, iż to miejsce jest chętnie odwiedzane przez wielu nurków i turystów.

Jezioro posiada zerową klasę czystości, a głębokość maksymalna to 53 metry. Cały teren objęty jest strefą ciszy, co sprzyja wypoczynkowi strudzonych turystów.Baza nurkowa wyposażona jest w przechowalnię sprzętu, wypożyczalnię sprzętu, suszarnię, punkt napełniania butli powietrzem, saunę, prysznic oraz toalety. Każdy z nurków otrzymuję kontener służący do przechowania sprzętu osobistego.Wyposażenie nurkowe może być pozostawione w pomieszczeniach przechowalni, gdzie jest całodobowo dozorowane. Baza znajduje się w odległości 3 metrów od jeziora ! Wejście do wody ułatwiają specjalne pomosty poprowadzone bezpośrednio spod drzwi bazy. Do dyspozycji gości jest również przestronna łódź z silnikiem spalinowym. Na miejscu również znajdziemy mini sklep z gadgetami nurkowymi oraz ekspres w wyborną kawą.

Zapraszamy na wyjazd wakacyjny również całe rodziny z osobami towarzyszącymi, nie nurkującymi. Leśny teren, cisza i malownicza okolica są gwarancją miłego spędzenia czasu oraz odpoczynku. Na terenie ośrodka znajduje się stadnina koni, mini zoo, duży plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnia kajaków, łodzi wiosłowych oraz rowerów.

Koszt imprezy 270 zł, a w cenę wliczone.

– zakwaterowanie w domu hotelowym w pokojach 2, 3 lub 4 osobowych

– wyżywienie śniadanie i obiado-kolacja

– korzystanie z infrastruktury bazy nurkowej i nurkowania

– ładowanie butli powietrzem

– zabezpieczenie medyczne ( zestaw tlenowy, apteczka, AED )

– pośrednia opieka instruktora

W czasie wyjazdu istnieje możliwość dokończenie kursu Open Water Diver, a także zrobienia kursu ADVANCED OPEN WATER DIVER lub specjalizacji SUCHEGO SKAFANDRA 

Po udanych nurkowaniach w sobotnie późne popołudnie wybieramy się na basen, saunę i grotę solna do oddalonego o kilka kilometrów WARMIA PARK’u 

Rezerwację na wyjazd prosimy wysyłać na maila biuro@wcnur.pl lub telefonicznie na +48 607 777 015

Instruktorem prowadzącym wyjazd jest ALEX POIRIEUX  😀

Podziel się

Obsługujemy płatności