Zmieniamy się dla Ciebie

Turystyka

Grecja Nikiti 14-21 wrzesnia 2015

Wyjazd grupowy: nurkowanie i wypoczynek w Grecji, półwysep Chalkidiki, miejscowość Nikiti

 

14 – 21 września 2015 roku

 

Cena 490 EUR + samolot (aktualnie ok. 800 zł)

(bliżej terminu wyjazdu ceny na bilety na pewno wzrosną, więc BARDZO zachęcamy do szybkiej rezerwacji)

Kontakt: Marcin, kom.: 607 777 015
email: biuro@wcnur.pl

Zapraszamy do Grecji, na półwysep Chalcydycki (popularnie zwany Chalkidiki) do miejscowości Nikiti.
Nurkowanie:

Nurkowania na Chalkidiki są łatwe i przyjemne. W zatoce praktycznie nie występują prądy i nie ma falowania.

Na nurkowania z brzegu praktycznie na całej Sithonii będziemy dowożeni busem z centrum nurkowego. Jeden dzień wyjazdu zajmie całodzienne wypłynięcie łodzią na pobliską bezludną wysepkę. Będzie też muzyka, lunch i co nieco do wypicia (oczywiście po nurkowaniu).
Miejsca nurkowe

Sithonia to ciekawe  miejsca nurkowe z dnem usłanym głazami, rafy na stromych, pionowych ścianach, głębokie ścianki do nurkowania technicznego, skalne labirynty oraz małe jaskinie. Można  zobaczyć różnych mieszkańców podwodnego świata: kolorowe gąbki (miejscowa rafa koralowa),  ślimaki nagoskrzelne, gigantyczne małże, ławice małych ryb, graniki, kongery, ośmiornice, okonie morskie, skorpeny i wiele innych stworzeń z Morza Śródziemnego.

We wrześniu w toni warto spodziewać się również dużych tuńczyków oraz ławicy jackfish’y.

 

Warunki nurkowe

Miejsca do nurkowania są bezpieczne, brak falowania i prądów. Spodziewana temperatura wody we wrześniu to 18⁰C na 30 m i 25-28⁰C na powierzchni. W zupełności wystarczy pianka 5mm, kaptur i nie za grube rękawiczki. Chcący nurkować poniżej 30m powinni dodatkowo zabrać docieplacz.

Widoczność pod wodą jest zwykle około 30 m. Z powodu dobrej przejrzystości wody i łatwych warunków nurkowania miejsca nurkowe są doskonałe dla fotografów i filmowców podwodnych, planujemy więc przeprowadzenie kursu i warsztatów z filmowania podwodnego. Jest to też dobre miejsce by poćwiczyć umiejętności nurkowe samodzielnie lub zrobić kolejny kurs.

Nurkujemy z centrum nurkowym: http://www.atlantis-scubadiving.com/

Odpoczynek:

Miejscowość Nikiti zachwyciła nas w zeszłym roku przede wszystkim długimi piaszczystymi plażami. Jest to ładnie odnowiona wioska, dobrze przygotowana na potrzeby turystów, z nową i starą częścią, fajną piaszczystą plażą i promenadą z kawiarniami i restauracjami. Dostępne są 3 hipermarkety, sklepy z pamiątkami, wypożyczalnia samochodów, wypożyczalnia skuterów, wypożyczalnia rowerów i oczywiście centrum nurkowe.

Zakwaterowanie:

Będziemy mieszkać w apartamentach w miejscowości Nikiti. Pokoje 2 osobowe z łazienką i ciepłą woda.

 

Wyżywienie:

Wyżywienie we własnym zakresie. W miejscowości Nikiti jest kilka supermarketów, a na promenadzie obok plaży i na centralnej ulicy znajduje się kilkadziesiąt restauracji. Jedzenie jest doskonałe, a ceny podobne do cen w Warszawie – przekąska 4-6 EUR, danie główne 6-10 EUR.
Śniadanie najlepiej przygotować sobie w apartamencie, pomiędzy nurkowaniami zawsze jest przerwa na obiad (na plażach dostępne są proste tawerny lub foodtracki), a wieczorem najlepiej wspólnie wybrać się do restauracji na grecką ucztę z doskonałym domowym winem.

Warunki wyjazdu:

Cena zawiera:

  • transfer z/na lotnisko w Salonikach (ok. 1.5h)
  • zakwaterowanie w apartamentach w miejscowości Nikiti, 7 nocy w pokoju 2 os.
  • pakiet 8 nurkowań z brzegu (butla i balast) w rożnych miejscach nurkowych na półwyspie Sithonia, Chalkidiki
  • jedno całodzienne wypłynięcie łodzią: 2 nurkowania (butla i balast), impreza, lunch, napoje gazowane, piwo, ouzo, rakija
  • transfery z centrum nurkowego do miejsc nurkowych

Cena nie zawiera

  • wyżywienia
  • wycieczki do winnic (opcjonalnie)
  • wypożyczenia sprzętu (dostępne na miejscu)
  • nurkowań nocnych lub technicznych

 

Istnieje możliwość dokupienia większej ilości nurkowań.

Wymagane jest posiadanie własnego ubezpieczenia nurkowego, np. DAN

Zalecane jest posiadanie zaświadczenia o zdolności do nurkowania (wystarczy 1 zdanie w języku angielskim i pieczątka) – bazy nurkowe zaczynają coraz bardziej restrykcyjnie tego przestrzegać.

Bilety lotnicze:

Lecimy liniami Aegean z Warszawy do Salonik z przesiadka w Atenach – bardzo dogodne przesiadki – ok 1.5h. Aktualna cena ok. 800 zł. W cenie biletu 23kg bagażu.

Podziel się

Obsługujemy płatności