Zmieniamy się dla Ciebie

JUNIOR OPEN WATER DIVER 10+

Kurs podstawowy Junior OWD – Młodszy Nurek Wód Otwartych

Na kursie podstawowym zdobędziesz podstawową wiedzę na temat teorii nurkowania, sprzętu i techniki, jak również nauczysz się umiejętności, które pozwolą ci zaraz po kursie na komfortowe i bezpieczne wykonywanie i planowanie nurkowań. Dzięki stopniowaniu trudności wykonywanych ćwiczeń i podzieleniu materiału na kilka części, kurs w którym weźmiesz udział będzie dla ciebie bezstresowy przyjemny i łatwy do ukończenia. Po pozytywnym ukończeniu całego programu kursu uzyskasz uprawnienia do nurkowania z partnerem o podobnym stopniu wyszkolenia do głębokości 18m bez konieczności nadzoru przez instruktora, divemastera lub innego nurka o wyższym stopniu wyszkolenia. 10-cio i 11-sto letni nurkowie posiadający certyfikat Junior OWD mogą nurkować z rodzicami, prawnymi opiekunami lub certyfikowanym członkiem PADI – głębokość maksymalna 12 metrów. Otworzy się przed tobą droga do uzyskania stopnia Junior AOWD i możliwość ukończenia wielu dodatkowych kursów specjalizacji.

Sam kurs składa się z trzech części:

Część pierwsza – teoria

Składa się z kilku sesji teoretycznych omawianych przez instruktora w naszym centrum. Przed każdą sesją ważne jest abyś przeczytał/a odpowiedni fragment podręcznika kursanta i udzielił/a odpowiedzi na krótki test znajdujący się na końcu odpowiednich rozdziałów. Każde nasze spotkanie rozpoczniemy od obejrzenia filmu video dotyczącego tematu naszego spotkania, po czym sprawdzimy twoje odpowiedzi z podręcznika i skupimy się na omówieniu tematów, które są dla ciebie niejasne lub na które udzieliłeś/udzieliłaś błędnej odpowiedzi. Egzamin końcowy z teorii nurkowania (przeprowadzany w formie wyboru odpowiedzi)zazwyczaj piszemy na wyjeździe weekendowym kończącym kurs.

Część druga – baseny

Praktycznych umiejętności nurkowych uczysz się na basenie. Na pierwszych zajęciach zapoznasz się ze sprzętem w którym będziesz nurkował, pokażemy ci jak go złożyć tak aby był gotów do działania, omówimy działanie poszczególnych jego elementów. Porozmawiamy również o zasadach komunikacji pod wodą, technice zanurzania, wynurzania, obsługi ekwipunku i innych elementach potrzebnych do bezpiecznego rozpoczęcia zajęć. Każde kolejne zajęcia poprzedzone są omówieniem ćwiczeń które będziemy wykonywali a pod wodą instruktor najpierw demonstruje dane ćwiczenie a później poprosi cię o jego powtórzenie. Stopień trudności ćwiczeń wzrasta wraz z twoimi umiejętnościami tak że na ostatnich zajęciach będziesz w stanie wykonać je po mistrzowsku.

Część trzecia – nurkowanie w wodach otwartych

Dzięki nabytej wiedzy teoretycznej i praktycznej jesteś gotowy/gotowa na nurkowania szkoleniowe w wodach otwartych (czyli w jeziorze lub morzu). Nieco inny będzie sprzęt i wyposażenie, które będziesz wykorzystywał/a podczas tych nurkowań, przede wszystkim używać będziemy grubszych skafandrów nurkowych (pianek) dodatkowo ubrani będziemy w rękawiczki i buty do płetw innych niż na basenie. Zmieni się również głębokość, przejrzystość wody i jej temperatura. Pierwsze z tych nurkowań będzie miało za zadanie zapoznać cię ze środowiskiem wodnym i “oswoić” z warunkami pod wodą, na kolejnych nurkowaniach zademonstrujesz instruktorowi ćwiczenia których nauczyłeś/nauczyłaś się podczas zajęć basenowych. Po pozytywnym ukończeniu wszystkich nurkowań szkoleniowych i zaliczeniu egzaminu teoretycznego powitamy cię serdecznie w gronie nurków Junior OWD 🙂 . Wydamy ci tymczasową licencja płetwonurka a za kilka tygodni będziesz mógł odebrać w naszej bazie (lub będzie on wysłany bezpośrednio do ciebie) stały certyfikat Junior OWD.

  • granica wieku: min. 10 lat
  • 5 zajęć teoretycznych, zakończonych egzaminem w formie testu wyboru
  • 5 zajęć basenowych ze sprzętem
  • 4 nurkowań na wodach otwartych
  • zakończenie kursu gwarantuje uzyskanie honorowanej na całym świecie licencji
  • licencja uprawnia do nurkowania do głębokości 12 metrów
  • po ukończeniu 15 roku życia, zamieniana jest na licencję Open Water Diver

CENA KURSU: 1800 zł

W cenę kursu nie jest wliczone:

  • koszty zakwaterowania i wyżywienia na wyjeździe weekendowym (ok. 125zł za dzień)
Podziel się
Obsługujemy płatności