Zmieniamy się dla Ciebie

Turystyka

Egipt FERIE ZIMOWE 23-30 stycznia

Hurghada 23 stycznia 2020 Rafy koralowe niczym z bajki, słoneczne dni oraz palmy zachwycą was w Hurghadzie , która jest najstarszym kurortem turystycznym leżącym na wybrzeżu Morza Czerwonego. Znajdziemy tam liczne sklepy , kawiarnie oraz restauracje. Niedawno wybudowana Marina w pobliżu tętniącej życiem Sakkali przyciąga ilością różnorodnych restauracji na miłe spotkania z przyjaciółmi. Nie brakuje tam również miejsc , w których można zapalić shishę i poczuć orientalny klimat. Największą atrakcją tego regionu pozostaje jednak nurkowanie. Kolorowe ławice ryb , rafy koralowe oraz krystalicznie przejrzysta woda potrafią zachwycić każdego. Zakwaterowanie i wyżywienie

SUNNY DAYS EL PALACIO HURGADA

OPIS HOTELU

Na terenie obiektu znajduje się kilka barów, a z pakietu All Inclusive można korzystać 24h na dobę. Siłownia, sporty wodne, dyskoteka czekają na aktywnych. Dzieci ani przez chwilę nie będą się nudzić, atrakcji dostarczą brodzik, miniklub, plac zabaw oraz animacje. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Hotel posiada formułę All Inclusive W ramach oferty sportowej hotel oddaje do dyspozycji  : basen odkryty , siłownia , tenis stołowy, siatkówka plażowa,rzutki ,bilard. Za dodatkową opłatą goście mogą skorzystać z : salonu piękności, centrum SPA, sauny, masażu, jacuzzi ,sportów wodnych na plaży.
                                      cena: 2650 pln Wylot z Warszawy (lotnisko Okęcie) w cenę wliczone – przelot Warszawa / Hurghada / Warszawa – zakwaterowanie w hotelu Sunny Days el Palacio – wyżywienie All Inclusive – transfery – ubezpieczenie bagażu, KL i NW – opieka polskiego rezydenta – wypożyczenie potrzebnego sprzętu na czas wyjazdu Dodatkowo płatne wiza wjazdowa do Egiptu 25 usd oraz pakiet nurkowy 225 euro ( nurkowanie z łodzi ) Wyspa Abu Ramada Dwie małe wyspy otoczone jedną rafą koralową. Nurkowanie w tej okolicy pozwoli podziwiać nie tylko ukształtowanie morskiego dna i występujących na jego tle płaszczek, skrzydlic, barakud czy stonefish, ale także wrak spoczywający 5m od rafy. Głębokość tego miejsca sięga 50m. Możemy wykonać tutaj również nurkowania w prądzie.   Gota Abu Ramada Obszar ten jest powszechnie znany jako „Akwarium”, ze względu na bogactwo życia morskiego. Znajdziemy tu olbrzymi ogród koralowy z twardych i miękkich korali – uformowany w labirynt, wiele ławic ryb oraz podwodne ergi porośnięte koralowcami. Maksymalna głębokość – 15 metrów. Znajduje się tu kilka miejsc nurkowych: Gota Abu Ramada (East), Gota Abu Ramada (West). Pomimo, że jest to miejsce bardzo popularne nadal uważane jest za jedno z piękniejszych w Hurghadzie. Abu Nugar Rafa posiadająca płaskowyż. W obrębie tej rafy mamy także dwa inne miejsca nurkowe : Gota Abu Nugar i Shab Iris. Shab Iris polecane jest dla osób zajmujących się fotografia podwodną. Miejsce dla nurków z doświadczeniem z uwagi na dosyć silne prądy morskie. Znajdująca się w pobliżu rafa Erg Abu Nugar  składa się z szeregu szczytów. Jest to płytkie miejsce nurkowe, maksymalna głębokość 14 metrów, ale z wielką różnorodnością życia morskiego. Szczyty pokryte są pięknymi koralami. Można spotkać ryby barakudowate. W koralowym ogrodzie wokół szczytów jest szansa, aby zobaczyć ryby rozdymkowate, a nawet żółwie. Spotkać można także delfiny. Abu Nugar North  to miejsce jest znane dzięki „półce”, które ucieka na morze, na głębokość 6 metrów z dużym ogrodem koralowym. Półka pokryta jest koralami twardymi w różnych rozmiarach.
Shaab El Erg
Najdalej na północ położone miejsce nurkowe. Znajduje się pomiędzy Hurghadą a El Gouną (na wschód od El Gouny). W północnej części rafy zlokalizowane są wieże porośnięte koralowcami. Nazwa rafy oznacza dosłownie „koralowce i sterczyny”. To rafa w kształcie podkowy, która ma ponad 5 kilometrów. W okolicach rafy można, w lagunie spotkać wędrujące przez ten obszar Morza Czerwonego delfiny butlonose pływające kanałami pomiędzy główną rafą a Gota Saab El Erg. To niepowtarzalna szansa, aby spotkać je w naturalnym środowisku. Istnieje tu 7 miejsc do nurkowania Dla chętnych za dodatkową opłatą  : Salem Express (75 euro) Jeden z największych wraków Morza Czerwonego. Długi na 115 metrów leży na prawej burcie na głębokości 32 metrów. Widoczność w tym miejscu może przekraczać 30 metrów.  Lewa burta znajduje się na głębokości ok 10-12 metrów. Z lewej strony jest kilka wejść do środka dzięki czemu do wraku można wpłynąć. Decyzja o eksploracji wnętrza wraku należy do nurka indywidualnie. Należy mieć na uwadze że wpływając do wraku rozpoczynamy nurkowanie overhead i możemy znaleźć się daleko od wyjścia.   Lokalna kolacja (25 euro) Chętnych poczuć orientalny klimat ,odpocząć po nurkowym dniu, zrelaksować się, zintegrować z grupą, spróbować orientalnych smaków zabierzemy do klimatycznej i urzekającej knajpy , w której nasi lokalni przyjaciele zabiorą wasze kubki smakowe w kulinarną podróż a urok miejsca pozwoli wam odpłynąć. Cena przewiduje orientalną kolację oraz sheshe. Celem dokonania rezerwacji prosimy o dokonanie wpłaty w kwocie 1200 zł na wskazany numer rachunku. Rezerwacje prosimy składać mailowo : biuro@wcnur.pl lub telefonicznie 22 66572 51 / 607 777 016
Podziel się

Obsługujemy płatności