Zmieniamy się dla Ciebie

Turystyka

Egipt Hurgada 21-28 marca 2021

Hurghada 21 – 28 marca 2021

Rafy koralowe niczym z bajki, słoneczne dni oraz palmy zachwycą was w Hurghadzie , która jest najstarszym kurortem turystycznym leżącym na wybrzeżu Morza Czerwonego. Znajdziemy tam liczne sklepy , kawiarnie oraz restauracje. Niedawno wybudowana Marina w pobliżu tętniącej życiem Sakkali przyciąga ilością różnorodnych restauracji na miłe spotkania z przyjaciółmi. Nie brakuje tam również miejsc , w których można zapalić shishę i poczuć orientalny klimat. Największą atrakcją tego regionu pozostaje jednak nurkowanie. Kolorowe ławice ryb , rafy koralowe oraz krystalicznie przejrzysta woda potrafią zachwycić każdego.

Zakwaterowanie i wyżywienie

JAZ AQUAMARINE RESORT 5*

OPIS HOTELU

 

Położony niedaleko wielu rozrywek, hotel o niskiej zabudowie, nowoczesnej architekturze i eleganckich wnętrzach. Na dużym terenie znajduje się kilkanaście basenów, duży aquapark, różnorodność restauracji i bogate zaplecze sportowe. Bezpośredni dostęp do prywatnej, żwirowej plaży z leżakami, parasolami i beach barem w systemie All Inclusive, świetna obsługa i dobre warunki pobytu sprawią, że wakacje, szczególnie rodzin z dziećmi, będą pełne atrakcji. Więcej o obiekcie: https://www.jazhotels.com/hurghada/hotels/jaz-aquamarine.aspx    

 

Cena: 2650 pln

Wylot z Warszawy (lotnisko Okęcie)

w cenę wliczone

– przelot Warszawa / Hurghada / Warszawa

– zakwaterowanie w hotelu Jaz Aquamarine

– wyżywienie All Inclusive

– transfery

– ubezpieczenie bagażu, KL i NW

– opieka polskiego rezydenta

– wypożyczenie potrzebnego sprzętu na czas wyjazdu

Dodatkowo płatne wiza wjazdowa do Egiptu 25 usd oraz pakiet nurkowy 225 euro ( nurkowanie z łodzi )

Wyspa Abu Ramada

Dwie małe wyspy otoczone jedną rafą koralową. Nurkowanie w tej okolicy pozwoli podziwiać nie tylko ukształtowanie morskiego dna i występujących na jego tle płaszczek, skrzydlic, barakud czy stonefish, ale także wrak spoczywający 5m od rafy. Głębokość tego miejsca sięga 50m. Możemy wykonać tutaj również nurkowania w prądzie.

 

Gota Abu Ramada

Obszar ten jest powszechnie znany jako „Akwarium”, ze względu na bogactwo życia morskiego. Znajdziemy tu olbrzymi ogród koralowy z twardych i miękkich korali – uformowany w labirynt, wiele ławic ryb oraz podwodne ergi porośnięte koralowcami. Maksymalna głębokość – 15 metrów. Znajduje się tu kilka miejsc nurkowych: Gota Abu Ramada (East), Gota Abu Ramada (West). Pomimo, że jest to miejsce bardzo popularne nadal uważane jest za jedno z piękniejszych w Hurghadzie.

Abu Nugar

Rafa posiadająca płaskowyż. W obrębie tej rafy mamy także dwa inne miejsca nurkowe : Gota Abu Nugar i Shab Iris. Shab Iris polecane jest dla osób zajmujących się fotografia podwodną. Miejsce dla nurków z doświadczeniem z uwagi na dosyć silne prądy morskie. Znajdująca się w pobliżu rafa Erg Abu Nugar  składa się z szeregu szczytów. Jest to płytkie miejsce nurkowe, maksymalna głębokość 14 metrów, ale z wielką różnorodnością życia morskiego. Szczyty pokryte są pięknymi koralami. Można spotkać ryby barakudowate. W koralowym ogrodzie wokół szczytów jest szansa, aby zobaczyć ryby rozdymkowate, a nawet żółwie. Spotkać można także delfiny. Abu Nugar North  to miejsce jest znane dzięki „półce”, które ucieka na morze, na głębokość 6 metrów z dużym ogrodem koralowym. Półka pokryta jest koralami twardymi w różnych rozmiarach.

Shaab El Erg

Najdalej na północ położone miejsce nurkowe. Znajduje się pomiędzy Hurghadą a El Gouną (na wschód od El Gouny). W północnej części rafy zlokalizowane są wieże porośnięte koralowcami. Nazwa rafy oznacza dosłownie „koralowce i sterczyny”. To rafa w kształcie podkowy, która ma ponad 5 kilometrów. W okolicach rafy można, w lagunie spotkać wędrujące przez ten obszar Morza Czerwonego delfiny butlonose pływające kanałami pomiędzy główną rafą a Gota Saab El Erg. To niepowtarzalna szansa, aby spotkać je w naturalnym środowisku. Istnieje tu 7 miejsc do nurkowania

Dla chętnych za dodatkową opłatą  :

Salem Express (75 euro)

Jeden z największych wraków Morza Czerwonego. Długi na 115 metrów leży na prawej burcie na głębokości 32 metrów. Widoczność w tym miejscu może przekraczać 30 metrów.  Lewa burta znajduje się na głębokości ok 10-12 metrów. Z lewej strony jest kilka wejść do środka dzięki czemu do wraku można wpłynąć. Decyzja o eksploracji wnętrza wraku należy do nurka indywidualnie. Należy mieć na uwadze że wpływając do wraku rozpoczynamy nurkowanie overhead i możemy znaleźć się daleko od wyjścia.

 

Lokalna kolacja (25 euro)

Chętnych poczuć orientalny klimat ,odpocząć po nurkowym dniu, zrelaksować się, zintegrować z grupą, spróbować orientalnych smaków zabierzemy do klimatycznej i urzekającej knajpy , w której nasi lokalni przyjaciele zabiorą wasze kubki smakowe w kulinarną podróż a urok miejsca pozwoli wam odpłynąć. Cena przewiduje orientalną kolację oraz sheshe. Celem dokonania rezerwacji prosimy o dokonanie wpłaty w kwocie 1200 zł na wskazany numer rachunku.

Rezerwacje prosimy składać mailowo : biuro@wcnur.pl lub telefonicznie 22 66572 51 / 607 777 015

Podziel się

Obsługujemy płatności