Zmieniamy się dla Ciebie

Turystyka

Zakrzówek Kraków 1 i 2 kwietnia

W weekend kierunek Kraków  !

Nurkujemy w kamieniołomie na Krakowskim Zakrzówku

1.Zakrzówek

Prawie w środku Krakowa znajduje się zalew Zakrzówek, który powstał w 1990 po zalaniu starego kamieniołomu wapnia. Składa się on z dwóch zbiorników, połączonych przesmykiem. Brzegi zalewu stanowią jedno z ulubionych miejsc wypoczynkowych krakowian, jednak kąpiel w zalewie jest obecnie zabroniona.

Akwen udostępniony jest obecnie dla celów nurkowania. Na terenie Zakrzówka jest Centrum Nurkowe Kraken. Podwodne atrakcje spoczywają na głębokości 7-21 metrów i obejmują m.in. dużego fiata, autobus, furgonetkę, łodzie, dwa radiowozy, dwa samoloty i w zatopiony statek oraz dawną przebieralnię robotników. Pod wodą znajduje się także granitowa tablica upamiętniająca Karola Wojtyłę, który pracował na terenie kamieniołomu podczas II wojny światowej. Maksymalna głębokość zalewu wynosi 32 m. Widoczność pod wodą potrafi sięgać 15 metrów, jednak poniżej ok. 23 metrów głębokości widoczność spada ze względu na zalegający na dnie siarkowodór.:

Termin wyjazdu 1 kwietnia:

Koszt wyjazdu 290 zł i zawiera:

  •  zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych ze śniadaniem
  • 4 nurkowania
  • ładowanie butli powietrzem
  • opieka Instruktora lub Divemastera
  • zabezpieczenie miejsca nurkowego w AED oraz Tlenu
  • opłaty wstępu na teren bazy nurkowej
  • wypożyczenie butli i balastu

W trakcie wyjazdu istnieje możliwość zrobienia kursów :

W sprawach wypożyczenia brakującego sprzętu na wyjazd proszę kontaktować się z Marcinem.

W czasie tego wyjazdu istnieje możliwość testu suchych skafandrów firm EQUES, WATERPROOF, AQUATA. Jeżeli jesteś zainteresowany zarezerwowaniem skafandra prosimy o taką informację przy rezerwacji miejsca na wyjazd


Z pozdrowieniami,
od zespołu Warszawskiego Centrum Nurkowego

Podziel się

Obsługujemy płatności