Zmieniamy się dla Ciebie

Turystyka

Kamieniołomy Zakrzówek i Koparki 25 / 26 lipca

W jeden weekend odwiedzimy dwa piękne miejsca !

W sobotę nurkujemy w kamieniołomie na Krakowskim Zakrzówku, a w niedziele kolej na kamieniołom Koparki w Jaworznie.

1.Zakrzówek

Prawie w środku Krakowa znajduje się zalew Zakrzówek, który powstał w 1990 po zalaniu starego kamieniołomu wapnia. Składa się on z dwóch zbiorników, połączonych przesmykiem. Brzegi zalewu stanowią jedno z ulubionych miejsc wypoczynkowych krakowian, jednak kąpiel w zalewie jest obecnie zabroniona.

Akwen udostępniony jest obecnie dla celów nurkowania. Na terenie Zakrzówka jest Centrum Nurkowe Kraken. Podwodne atrakcje spoczywają na głębokości 7-21 metrów i obejmują m.in. dużego fiata, autobus, furgonetkę, łodzie, dwa radiowozy, dwa samoloty i w zatopiony statek oraz dawną przebieralnię robotników. Pod wodą znajduje się także granitowa tablica upamiętniająca Karola Wojtyłę, który pracował na terenie kamieniołomu podczas II wojny światowej. Maksymalna głębokość zalewu wynosi 32 m. Widoczność pod wodą potrafi sięgać 15 metrów, jednak poniżej ok. 23 metrów głębokości widoczność spada ze względu na zalegający na dnie siarkowodór.

2. Koparki

Kamieniołom Gródek, to dawne wyrobisko dolomitu znajdujące się w okolicach Jaworzna.

Jako akwen funkcjonuje od 1997r kiedy to w związku z problemami finansowymi firmy wydobywczej, Zakłady Energetyczne odcięły zasilanie. Gdy pompy przestały działać woda zalała znajdujące się na terenie kamieniołomu dwie olbrzymie koparki wraz z całym osprzętem (były napędzane elektrycznie).  Akwen znakomicie nadaję się do nurkowania zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych. Dobra infrastruktura bazy nurkowej która znajduje się na miejscu pozwala w komfortowy i bezpieczny spędzić czas pomiędzy nurkowaniami. Głebokość akwenu to średnio ok. 15 metrów, a maksymalnie to 19 metrów. Pod wodą znajdziemy 2 główne atrakcję czyli monstrualnej wielkości koparki i niedawno zatopiony statek wycieczkowy Willhelm.

klikając TUTAJ  można zobaczyć film z nurkowania na wraku Wllhelma :

 

Termin wyjazdu:

Koszt wyjazdu 290 zł i zawiera:

  •  zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych ze śniadaniem
  • 4 nurkowania
  • ładowanie butli powietrzem
  • opieka Instruktora lub Divemastera
  • zabezpieczenie miejsca nurkowego w AED oraz Tlenu
  • opłaty wstępu na teren kamieniołomów

W trakcie wyjazdu istnieje możliwość zrobienia kursów :

W sprawach wypożyczenia brakującego sprzętu na wyjazd proszę kontaktować się z Marcinem.

Rezerwacji prosimy dokonywać najpóźniej do 18 lipca 2015.


Z pozdrowieniami,
od zespołu Warszawskiego Centrum Nurkowego

Podziel się

Obsługujemy płatności