Zmieniamy się dla Ciebie

Turystyka

Weekendowy kurs nurkowania 2024

Terminy :

 

20/21 lipca 2024

 

10/11 sierpnia  2024

 

 

Zapraszamy na kolejną edycję kursu OPEN WATER DIVER

 

Nie każdy z nas może w całości się poświęcić dla programu w wersji stacjonarnej i z ta myślą stworzyliśmy ofertę kursu którego program opanowujemy w cztery dni. Szybciej w tym przypadku nie oznacza gorzej. Systematyka i ciągłość szkolenia przez te wszystkie dni szkolenia powoduję pełne opanowanie materiału zawartego w standardach szkoleniowych kursu podstawowego Open Water Diver.

 

Harmonogram :

 

 

Dzień pierwszy

 

– 10.30 wykłady teoretyczne

 

– 13.00  zajęcia basenowe

 

– 16.00 zakończenie zajęć

 

Dzień drugi

 

– 11.00 wykłady i rozwiązywanie testu kontrolnego

 

– 13.00  zajęcia basenowe

 

– 15.30 zakończenie zajęć

 

 

Kurs składa się z trzech części :

 

Część pierwsza – teoria

 

Składa się sesji teoretycznych nauki E-LEARNING i omawianych zagadnień wiedzy przez instruktora w naszym centrum jeszcze przed pierwszym wejściem do wody. Przed każdą sesją ważne jest abyś przeczytał/a odpowiedni fragment podręcznika kursanta i udzielił/a odpowiedzi na krótki test znajdujący się na końcu odpowiednich rozdziałów. Każde nasze spotkanie rozpoczniemy od omówienia tematu naszego spotkania i skupimy się na praktyce umiejętności składania sprzętu i omówieniu ćwiczeń w wodzie.

 

 

Część druga – baseny

 

Praktycznych umiejętności nurkowych uczysz się na basenie.Na pierwszych zajęciach zapoznasz się ze sprzętem w którym będziesz nurkował, pokażemy ci jak go złożyć tak aby był gotów do działania, omówimy działanie poszczególnych jego elementów.Porozmawiamy również o zasadach komunikacji pod wodą, technice zanurzania, wynurzania, obsługi ekwipunku i innych elementach potrzebnych do bezpiecznego rozpoczęcia zajęć. Każde kolejne zajęcia poprzedzone są omówieniem ćwiczeń które będziemy wykonywali a pod wodą instruktor najpierw demonstruje dane ćwiczenie a później poprosi cię o jego powtórzenie.Stopień trudności ćwiczeń wzrasta wraz z twoimi umiejętnościami tak że na ostatnich zajęciach będziesz w stanie wykonać je po mistrzowsku.

 

Część trzecia – nurkowanie w wodach otwartych

 

Dzięki nabytej wiedzy teoretycznej i praktycznej jesteś gotowy/gotowa na nurkowania szkoleniowe w wodach otwartych (czyli w jeziorze lub morzu).Nieco inny będzie sprzęt i wyposażenie, które będziesz wykorzystywał/a podczas tych nurkowań, przede wszystkim używać będziemy grubszych ocieplaczy do suchych skafandrów dodatkowo ubrani będziemy w rękawiczki i buty do płetw innych niż na basenie.Zmieni się również głębokość, przejrzystość wody i jej temperatura.Pierwsze z tych nurkowań będzie miało za zadanie zapoznać cię ze środowiskiem wodnym i “oswoić” z warunkami pod wodą, na kolejnych nurkowaniach zademonstrujesz instruktorowi ćwiczenia których nauczyłeś/nauczyłaś się podczas zajęć basenowych.

Możemy zorganizować także nurkowania w ramach wód otwartych numer najgłębszym basenie w Europie Deepspot.

 

Hmm, a co po zakończeniu kursu ?

 

Po pozytywnym ukończeniu wszystkich nurkowań szkoleniowych i zaliczeniu egzaminu teoretycznego powitamy cię serdecznie w gronie nurków 🙂 . Będziesz mógł / mogła nurkować do głębokości 18m w warunkach lepszych lub tych które były na kursie, będziesz mógł wypożyczać sprzęt nurkowy ze specjalnymi zniżkami dla klubowiczów, brać udział w polskich i zagranicznych wyjazdach nurkowych i oczywiście będziesz w gronie naprawdę fajnych ludzi lubiących spędzać ze sobą czas. Jedno na 100% możemy Ci obiecać: nudzić się z nami nie będziesz 😀 Pamiętaj o tym, że po zakończeniu kursu nie zostawimy Cię samemu sobie, możesz dalej kontynuować swoją przygodę z nurkowaniem uczestnicząc w wyjazdach przez nas organizowanych (na pewno znajdziesz coś dla siebie) i dalej poszerzać swoją wiedzę na dalszych szkoleniach przez nas oferowanych. Zgodnie z naszym motto „Zmieniamy się dla Ciebie” cały czas staramy się wprowadzać dobrą atmosferę podczas naszych wyjazdów, polepszać warunki prowadzenia kursów i modyfikować ofertę tak aby jak najbardziej odpowiadała Twoim potrzebom.

 

CENA KURSU: 1800 zł

 

W cenę kursu wliczone są:

 

  • materiały do nauki e-learning
  • wstęp na basen
  • sprzęt potrzebny do kursu
  • miła atmosfera 😉
  • 4 nurkowania w wodach otwartych  ( jezioro )
  • Istnieje możliwość wykonania nurkowań w ramach wód otwartych w części nurkowań 1 i 2 w symulatorze warunków nurkowych Deepspot za dodatkowa opłatą 259 zł.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w kursie prosimy o kontakt z :

 

Marcin Woźniakowski tel. 607 777 015 lub email: marcin@wcnur.pl

 

Podziel się

Obsługujemy płatności