Zmieniamy się dla Ciebie

Turystyka

Meksyk 2022

Meksykańska podróż do wnętrza Ziemi

Zanurkuj w najbardziej spektakularnych cenotach i poznaj cywilizację Majów!

Termin wyjazdu
18 marca – 29 marca 2022

Cena imprezy
13.300,00 PLN

  1. nurkowania w słynnych cenotach pełnych zjawiskowych formacji krasowych
  2. najciekawsze zakątki półwyspu Jukatan ,
  3. wypoczynek na śnieżnobiałej plaży i kąpiel w turkusowej wodzie!
  4. nurkowania na II po względem wielkości rafie barierowej na świecie!
  5. Chichen Itza,Ek Balam, rezerwat Rio Lagartos z różowymi flamingami!
  6. Angelita, Pit, Nicteha, Dos Ojos, El Zapote – Hells Bells… specjalny program cavernowy!

Opis wyjazdu

Odkryjemy przed Wami nieznane i mało uczęszczane cenoty na półwyspie Jukatan! Pierwszą część wyprawy przeznaczymy na nurkowanie w cenotach – tajemniczych dziurach w ziemi, w środku tropikalnej dżungli, co dostarczy niezapomnianego dreszczyku emocji i da poczucie prawdziwej przygody! Krystalicznie czysta woda i niesamowita gra światła wpadającego przez otwory w stropie tworzą magiczną aurę! Półwysep Jukatan był prawdziwie sennym miejscem, dopóki nie odwiedził go w 1960 roku Jacques Cousteau. Od tego czasu… cenoty są marzeniem każdego nurka! Chętnych zaprosimy również na nurkowania wokół wyspy Cozumel – na II pod względem wielkości rafie barierowej na świecie! Będziemy rozkoszować się podwodnymi wycieczkami na niespenetrowanych rafach! Po obfitym nurkowaniu zwiedzimy niektóre zakątki półwyspu Jukatan, aby pozna kulturę i cywilizację Majów! Nie zabraknie także czasu na spacery tętniącą życiem 5th Avenue w Playa del Carmen, a także na odpoczynek na śnieżnobiałej plaży Riviera Maya.

Ramowy program imprezy

18.03 ( piątek )

Zbiórka na lotnisku w Warszawie na 2,5 h przed wylotem,

Odprawa paszportowo – bagażowa,

Wylot do Meksyku i lądowanie w Cancun,

Przejazd do miejscowości Playa del Carmen na Riviera Maya (czas przejazdu ok 1h),

Zakwaterowanie w hotelu Colibri Beach Resort, przygotowanie sprzętu nurkowego,

Czas wolny, nocleg

19.03 ( sobota )

Śniadanie amerykańskie,

Dzień wolny – czas na relaks,

Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg

20.03 ( niedziela ) 

Śniadanie amerykańskie,

Wyjazd na 2 nurkowania w cenotach: El Eden (Ponderosa) oraz Tajma-ha,

W międzyczasie lunch (kanapka),

Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

21.03 ( poniedziałek )

Śniadanie amerykańskie,

Wyjazd na 2 nurkowania w cenocie Dos Ojos: Bat Cave oraz Barbie line,

W międzyczasie lunch (kanapka),

Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

22.03 ( wtorek )

Śniadanie amerykańskie,

Wyjazd na 2 nurkowania w cenotach: El Zapote – Hells Bells oraz Maravilla,

W międzyczasie lunch (kanapka),

Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

23.03 ( środa )

Śniadanie amerykańskie,

Wyjazd na 2 nurkowania w cenotach: Pit oraz Nicteha,

W międzyczasie lunch (kanapka),

Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

24.03 ( czwartek )

Wczesny wyjazd na wycieczkę ze zwiedzaniem – piramida Chichen Itza, kąpiel w cenocie Il Kil, zwiedzanie fabryki tequili i spacer po miasteczku Valladolid, w między czasie lunch. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg!

25.03 ( piątek )

Całodzienna wycieczka do rezerwatu Rio Lagartos –  sanktuarium różowych flamingów i lagun solankowych (rejs łodzią), przejazd do ruin Ek Balam – jednych z najpiękniejszych ruin Majów ukrytych w dżungli, kąpiel w pobliskim “Cenote X’Canche”, w między czasie lunch. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

26.03 ( sobota )

 

Wczesny wyjazd na wycieczkę ze zwiedzaniem – piramida Chichen Itza, kąpiel w cenocie Il Kil, zwiedzanie fabryki tequili i spacer po miasteczku Valladolid, w między czasie lunch. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg!

27.03 ( poniedziałek )

Całodzienna wycieczka do rezerwatu Rio Lagartos –  sanktuarium różowych flamingów i lagun solankowych (rejs łodzią), przejazd do ruin Ek Balam – jednych z najpiękniejszych ruin Majów ukrytych w dżungli, kąpiel w pobliskim “Cenote X’Canche”, w między czasie lunch. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

28.09 ( wtorek )

Śniadanie amerykańskie,

Przygotowanie do wyjazdu, wykwaterowanie z hotelu,

Czas wolny, transfer do Cancun (czas przejazdu ok 1h),

Odprawa paszportowo – bagażowa,

Wieczorny wylot do Polski,

Lądowanie na Warszawie dnia 29.03.2022,

Oficjalne zakończenie imprezy.

* – dokładny program imprezy uzależniony jest od aktualnych godzin przelotu oraz warunków pogodowych.

** – kolejność cenotów może ulec zmianie

Opis hotelu Colibri Beach Resort

Colibri Beach znajduje się w samym sercu Playa del Carmen przy słynnych plażach Riviera Maya. Posiada 25 pokojów i 5 domków w stylu Cabanas. Większość pokojów posiada widok na tropikalny ogród, ale niektóre z nich także na morze! Pokoje w hotelu urządzone są w pięknym, rustykalnym, meksykańskim stylu. Wyposażone są w prywatną łazienkę, 2 pojedyncze łóżka, klimatyzację, telefon, sejf,  wiatrak, telewizor, bezprzewodowy Internet, małą lodówkę oraz balkon z hamakiem!! Hotel serwuje śniadania w stylu amerykańskim na które składa się kawa, sok ze świeżo wyciskanych owoców lub talerz owoców, chleb, masło, dżem oraz jajka w dowolnej postaci (jajecznica, omlet, jajka na twardo etc.) Hotel oferuje także usługi masażu, wypożyczalnię samochodów, wypożyczalnię rowerów. Plaża znajduje się bezpośrednio przy hotelu. Goście Colibri Beach są zawsze mile widziani w klubie Lido, gdzie czeka na nich muzyka i zabawa do białego rana! Lido oferuje doskonałe jedzenie i pyszne drinki na plaży, wszystko w bardzo przystępnych cenach. Personel zarówno hotelu jak i klubu plażowego służy pomocą w każdej sprawie! Będąc w samym centrum Playa del Carmen – w hotelu Colibri Beach, macie Państwo zapewniony łatwy dostęp do wszystkich restauracji, klubów, sklepów i barów na słynnej 5th Avenue znajdującej się tuż za rogiem wycieczek.

Opis niektórych atrakcji

Chichen Itza

Chichén Itzá to najlepiej zachowany ośrodek Majów, znajdujący się w meksykańskiej części Jukatanu, znalazł się na liście „7 cudów świata” oraz na Liście UNESCO. Mówi się, że ma ono reprezentować pracowitość i wiedzę…Chichén Itzá jest uważane za jedno z najbardziej reprezentatywnych miejsc na Półwyspie Jukatan. Rocznie odwiedza je ponad milion osób, co czyni je drugą najczęściej odwiedzaną strefą archeologiczną w Meksyku, zaraz po Teotihuacán.

Rio Lagartos

Rezerwat jest schronieniem 580 różnych gatunków zwierząt zamieszkujących naszą planetę. To tutaj znajduje się sanktuarium różowych flamingów, swoje miejsca lęgowe mają tu żółwie morskie, a wśród lasów namorzynowych gniazda ma około 380 różnych gatunków ptaków. Z łatwością można spotkać krokodyle, a także zagrożone gatunki małp, jaguary, czy oceloty. Podczas kilku godzinnej wyprawy łódką będziecie Państwo mieli możliwość podglądania dzikiego życia i mieszkańców rezerwatu. Atrakcją Rio Lagartos są również kąpiele w naturalnych, różowych solankach, w których zasolenie wynosi 75% co pozwala swobodnie unosić się na powierzchni oraz ma dobroczynny wpływ na naszą skórę. W obrębie Rio Lagartos znajdują się tzw. różowe laguny solankowe Las Colorados, a także zbiorniki błotne, bogate w mikroelementy, w których można bardzo przyjemnie spędzić czas z pożytkiem dla zdrowia.

Ek Balam

Nazwa Ek-Balam w dosłownym tłumaczeniu znaczy Czarny Jaguar. Majestatyczne miasto, wchłonięte przez jukatańską dżunglę jest chyba jedną z największych niewiadomych dla naukowców. Architektura miasta znacznie różni się od wcześniej wspomnianych Uxmal i Chichen Itza. Można tu dostrzec wpływy z regionów Gwatemali, a także indywidualny styl cechujący się głównie w spadzistych dachach pokrytych stiukiem. Ogromne wrażanie robią Piramidy Bliźniacze, ale warto też zobaczyć Pałac Owalny najprawdopodobniej pełniący funkcję obserwatorium astronomicznego, Akropol i Platformę Stel. Początki miasta Ek Balam sięgają roku 600 p.n.e., jednak prawdziwy rozkwit przypada na okres od VIII do X wieku. W szczytowym okresie Ek’ Balam było domem dla 20 000 Majów. Niedawno miejsce zostało zrekonstruowane, dzięki czemu łatwiej sobie wyobrazić, jak wyglądało w przeszłości. W przeciwieństwie do wielu innych terenów, na których zamieszkiwali Majowie, Ek’ Balam jest wspaniale zachowany. Nadal można przeczytać niektóre z hieroglifów opisujących budynki i posągi. Wizytę w Ek’ Balam warto połączyć z kąpielą w pobliskim “Cenote X’Canche” – kąpiel w tym pięknym, naturalnym basenie jest niezapomnianym przeżyciem.

Opis nurkowania w Meksyku

Cenotes

Półwysep Jukatan to wapienna platforma licząca kilkanaście milionów lat. W ciągu wieków zmiany zarówno w geologii, jak i we wzorcach pogodowych stworzyły ogromny system podziemnych jaskiń i otworów odpływowych (cenotów). Te starożytne geologiczne osobliwości – z których wiele jest pełnych stalaktytów i stalagmitów – tworzą ciąg unikalnych nurkowisk. W cenotach, przejrzystość wody jest niekiedy „nieskończona”, są tam rozmieszczone liny nawigacyjne oraz strumienie światła dziennego, przebijające się ze szczelin. Fantastycznie jest przepłynąć przez haloklinę – miejsce gdzie woda morska miesza się ze słodką! Przeżycia stają się bardziej surrealistyczne, gdy wpłyniecie do ciemnych tuneli, które rozświetla wyłącznie blask latarek. Mijacie zakręty aby odkryć dziwaczne i wspaniałe formacje skalne, przepływacie wzdłuż kamiennych wież, które błyszczą się od minerałów, a następnie docieracie do ogromnych komór, przypominających katedry.

Angelita

Cenote Angelita to fojba, czyli cenota nie połączona z żadnym systemem jaskiniowym. Pomimo to mamy tutaj bardzo wyraźną haloklinę z kilkumetrową warstwą siarkowodoru zalegającą na niej. Z jeziora siarkowych oparów wyłaniają się gałęzie upadłych drzew i szczyt tulusu – stożka materiału skalnego z oberwanego niegdyś sklepienia jaskini. Nurkowanie kawernowe tutaj przypomina, więc wizytę na bagnistej planecie Dagobach. Znajdująca się w jukatańskiej selvie Cenota ma głębokość 65 m.

El Pit

Cenote The Pit w Sistema Dos Ojos to studnia opadająca na 55 m, z warstwą srebrzystej mgiełki na haloklinie i tulusem wystającym z jeziora mgieł niczym mityczna wyspa Avalon. Gigantyczna cenota jest zaledwie przedsionkiem do całego systemu. Na końcu wąskiego korytarza uchodzącego z dna cenoty, na 104 m otwiera się znacznie większa pieczara Wakula Room, z której odchodzi prowadzący do najgłębszego, odkrytego do tej pory miejsca w Sistema Dos Ojos i na Jukatanie (119,1 m) – Skid Row Passage. Nurkowanie tutaj wymagało niegdyś półkilometrowego spaceru ze sprzętem przez dżunglę i skokuz kilku metrów, ale obecnie do Cenoty prowadzą już droga i zwykłe schody. Półwysep Jukatan, Riviera Maya, Quintana Roo.

Cenote Zapote ( Hell Bells )

Zapote to wolno stojąca fojba, czyli cenota nie połączona z żadnym jaskiniowym systemem. Cenote Zapote słynie z niesamowitych formacji naciekowych w kształcie zwisających dzwonów – rodzaj stalaktytów unikalny co najmniej w skali Rivera Maya, Jukatanu, jeśli nie całej planety. Głębokość cenoty sięga 55 m, jej wnętrze w większości wypełnia rozmieszany w wodzie siarkowodór. Takich formacji stworzonych z „bakterii” w kształcie dzwonów – nie zobaczycie nigdzie indziej na świcie!:) Ponadto, w El Zapote został znaleziony szkielet 5-metrowego leniwca sprzed 10 tys. lat!:)

Rafy wokół wyspy Cozumel

Największa wyspa Meksyku, położona jest zaledwie 12 mil od Jukatanu i oddzielona jest od wybrzeża skrajnie głębokim rowem oceanicznym. Agresywne zachowanie wody (występujące prądy) wyrzeźbiło długie rafy pozostawiając dziko zróżnicowany i skomplikowany teren. Obszar ten usiany jest wieloma tunelami, kanałami i rowami, a sama rafa przypomina wielki labirynt. Na nurkowisko Devil’s Throat pomimo, że jest jednym z najpopularniejszych na wyspie, można zejść tylko wtedy gdy warunki są odpowiednie i mogą zrobić to wyłącznie doświadczeni nurkowie. Podczas tego nurkowania widoczność wody zapiera dech w piersiach! Szczyt rafy znajduje się na 26m. Pierwszy etap nurkowania obejmuje wpłynięcie do systemu jaskiń, który szybko zmienia się w opadający tunel – to tutaj czają się wielkie homary. Powoli dopływacie do słynnej. „Gardzieli Diabła” (devil’s throat). Jest tam kilkanaście korytarzy, włącznie z tym, którego wylot znajduje się na 37m. W głębinach występują czarne koralowce, a duże raje unoszą się w toni…

Cena imprezy

Cena imprezy zawiera:
v koszt przelotu Warszawa – Cancun – Warszawa (z jedną przesiadką),
v 10 nocy w hotelu Colibri Beach Resort w pokoju kategorii ze śniadaniami typu amerykańskiego,
v transfer Cancun-Playa del Carmen,
v pakiet 5 dni nurkowych w cenotach (12 nurkowań w cenotach zgodnie w opisie w programie) + 1 dzień nurkowy (2 nurkownaia) na rafach wokół wyspy Cozumel,
v transfery do miejsc nurkowych, butle, balast, opiekę przewodnika nurkowego, lunch w formie kanapki, owoców i wody,
v transfer lotnisko-hotel-lotnisko,
v 2 x wycieczka ze zwiedzaniem – zgodnie z opisem w programie, z anglojęzycznym przewodnikiem, biletami wstępu oraz lunchem i wodą,
v koszty ubezpieczenia KL 30.000€ + NNW 3.000€+ bagaż 300€ + SWR (nurkowanie),
v opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena imprezy nie zawiera:
v dodatkowego wyżywienia nie wymienionego w programie,
v wydatków własnych,
v wypożyczenia sprzętu,
v napiwków,
v dodatkowych wycieczek lub nurkowań a w przypadku nurkowań wokół wyspy Cozumel – również biletu wstępu na prom,
v kosztów rozszerzenia ubezpieczenia o wyższe stawki gwarancyjne, zalecane ubezpieczenie DAN lub/oraz od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie – dostępne u organizatora,
v testu RT-PCR na COVID-19 jeśli będzie wymagany przez kraj docelowy lub przesiadkowy

Warunki rezerwacji:

v Zaliczka I: 4.000,00zł – płatna w dniu dokonania rezerwacji,
v Zaliczka II: 4.000,00zł – płatna do 01.12.2021,
v Dopłata pozostałej kwoty na 40 dni przed wylotem.

Płatności :

Płatności za wyjazd należy dokonać w siedzibie firmy WCN lub na wskazane przez Organizatora konto: PKO BP 96 1020 1185 0000 4102 0293 2358
WCN Marcin Woźniakowski 01-340 Warszawa ul.Rotundy 4  W tytule przelewu prosimy o podanie: numeru rezerwacji, nazwisk uczestników, za których dokonywana jest płatność.

Wymogi: 

v Paszport ważny 6 miesięcy, licząc od daty powrotu do Polski,
v Ważny certyfikat nurkowy prosimy zabrać na wyjazd,
v AOWD oraz minimum 50 zalogowanych nurkowań,
v Rekomendujemy ubezpieczenie uwzględniające rozszerzenie o pandemię!
v Rekomendujemy zakup ubezpieczenia nurkowego DAN!

Podziel się

Obsługujemy płatności