Zmieniamy się dla Ciebie

Turystyka

Kurs nurkowania w FERIE

Termin 7, 9 i 10 lutego 2019

Zapraszamy na kolejną edycję kursu w systemie przedłużonego weekendu.

Nie każdy z nas może w całości się poświęcić dla programu w wersji stacjonarnej i z ta myślą stworzyliśmy ofertę kursu którego program opanowujemy w cztery dni. Szybciej w tym przypadku nie oznacza gorzej. Systematyka i ciągłość szkolenia przez te wszystkie dni szkolenia powoduję pełne opanowanie materiału zawartego w standardach szkoleniowych kursu podstawowego Open Water Diver. Kurs odbywa się w bazie szkoleniowej naszego centrum nurkowego z dostępem do basenu. W czasie wyjazdu znajdziemy również czas na spacer po lesie, przejażdżkę rowerową czy wspólny wieczór przy ognisku. Na bazie doświadczeń z poprzednich edycji wiemy że nie będą się z nami nudziły osoby towarzyszące uczestnikom szkolenia 🙂

Harmonogram zadań

Dzień pierwszy 7 lutego 2019

– 19.00 zajęcia basenowe

– 21.00 zakończenie zajęć

Dzień drugi 9 lutego 2019

– 11.00 wykłady teoretyczne

– 13.30 zajęcia basenowe

– 16.00 zakończenie zajęć

Dzień trzeci 10 lutego 2019

– 11.00 wykłady i rozwiązywanie testu kontrolnego

– 13.30 zajęcia basenowe

– 15.30 zakończenie zajęć

– 16.00 podsumowanie

owd materiały

Kurs składa się z trzech części :

Część pierwsza – teoria

Składa się z kilku sesji teoretycznych omawianych przez instruktora w naszym centrum.Przed każdą sesją ważne jest abyś przeczytał/a odpowiedni fragment podręcznika kursanta i udzielił/a odpowiedzi na krótki test znajdujący się na końcu odpowiednich rozdziałów.Każde nasze spotkanie rozpoczniemy od obejrzenia filmu video dotyczącego tematu naszego spotkania, po czym sprawdzimy twoje odpowiedzi z podręcznika i skupimy się na omówieniu tematów, które są dla ciebie niejasne lub na które udzieliłeś/udzieliłaś błędnej odpowiedzi.

Egzamin końcowy z teorii nurkowania (przeprowadzany w formie wyboru odpowiedzi) zazwyczaj piszemy na wyjeździe weekendowym kończącym kurs.

Część druga – baseny

Praktycznych umiejętności nurkowych uczysz się na basenie.Na pierwszych zajęciach zapoznasz się ze sprzętem w którym będziesz nurkował, pokażemy ci jak go złożyć tak aby był gotów do działania, omówimy działanie poszczególnych jego elementów.Porozmawiamy również o zasadach komunikacji pod wodą, technice zanurzania, wynurzania, obsługi ekwipunku i innych elementach potrzebnych do bezpiecznego rozpoczęcia zajęć.
Każde kolejne zajęcia poprzedzone są omówieniem ćwiczeń które będziemy wykonywali a pod wodą instruktor najpierw demonstruje dane ćwiczenie a później poprosi cię o jego powtórzenie.Stopień trudności ćwiczeń wzrasta wraz z twoimi umiejętnościami tak że na ostatnich zajęciach będziesz w stanie wykonać je po mistrzowsku.

Część trzecia – nurkowanie w wodach otwartych

Dzięki nabytej wiedzy teoretycznej i praktycznej jesteś gotowy/gotowa na nurkowania szkoleniowe w wodach otwartych (czyli w jeziorze lub morzu).Nieco inny będzie sprzęt i wyposażenie, które będziesz wykorzystywał/a podczas tych nurkowań, przede wszystkim używać będziemy grubszych ocieplaczy do suchych skafandrów dodatkowo ubrani będziemy w rękawiczki i buty do płetw innych niż na basenie.Zmieni się również głębokość, przejrzystość wody i jej temperatura.Pierwsze z tych nurkowań będzie miało za zadanie zapoznać cię ze środowiskiem wodnym i “oswoić” z warunkami pod wodą, na kolejnych nurkowaniach zademonstrujesz instruktorowi ćwiczenia których nauczyłeś/nauczyłaś się podczas zajęć basenowych.

Hmm, a co po zakończeniu kursu ?

Po pozytywnym ukończeniu wszystkich nurkowań szkoleniowych i zaliczeniu egzaminu teoretycznego powitamy cię serdecznie w gronie nurków 🙂 .
Będziesz mógł / mogła nurkować do głębokości 18m w warunkach lepszych lub tych które były na kursie, będziesz mógł wypożyczać sprzęt nurkowy ze specjalnymi zniżkami dla klubowiczów, brać udział w polskich i zagranicznych wyjazdach nurkowych i oczywiście będziesz w gronie naprawdę fajnych ludzi lubiących spędzać ze sobą czas.
Jedno na 100% możemy Ci obiecać: nudzić się z nami nie będziesz 😀 Pamiętaj o tym, że po zakończeniu kursu nie zostawimy Cię samemu sobie, możesz dalej kontynuować swoją przygodę z nurkowaniem uczestnicząc w wyjazdach przez nas organizowanych (na pewno znajdziesz coś dla siebie) i dalej poszerzać swoją wiedzę na dalszych szkoleniach przez nas oferowanych.
Zgodnie z naszym motto „Zmieniamy się dla Ciebie” cały czas staramy się wprowadzać dobrą atmosferę podczas naszych wyjazdów, polepszać warunki prowadzenia kursów i modyfikować ofertę tak aby jak najbardziej odpowiadała Twoim potrzebom.

CENA KURSU: 1200 zł

W cenę kursu wliczone są:

  • materiały do nauki
  • wstęp na basen
  • sprzęt potrzebny do kursu
  • miła atmosfera 😉
  • 4 nurkowania w wodach otwartych

Jeżeli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w kursie prosimy o kontakt z :

Marcin Woźniakowski tel. 607 777 015 lub email: marcin@wcnur.pl

Podziel się

Obsługujemy płatności