Zmieniamy się dla Ciebie

Turystyka

Gdynia Baltic Challenge 25 sierpnia 2018

Już 25 sierpnia o godz. 9.00 startuje pierwsza edycja ogólnopolskich zawodów Gdynia Baltic Challenge by AquaWave. Głównym organizatorem wydarzenia jest Akademia Pływania Sebastiana Karasia. Partnerami projektu są: AquaWave, Gdyńskie Centrum Sportu oraz Agencja Promocji Sportu Urszula Wieczorek.

Data eventu nie jest przypadkowa i nawiązuje do 1 rocznicy przepłynięcia wpław 100km na Bałtyku przez Sebastiana Karasia.

Zawody zostaną rozegrane na  basenie Zatoki Gdańskiej w okolicy plaży głównej w Gdyni, pływacy będą mieli do pokonania pętlę o łącznym dystansie 3 km. Dzięki poprowadzeniu trasy rywalizacji wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego, możliwe jest śledzenie niemal każdego etapu emocjonującej rozgrywki i dopingowanie uczestników  na odcinku od Pomnika Rybek po Polankę Redłowską.

Indywidualne wyniki będą ustalane w oparciu o rejestratory czasu – przy czym limit na pokonanie trasy to 1h 30 min. Dopuszczalne jest stosowanie pianek pływackich. Organizator zapewnia pakiety startowe oraz profesjonalny sprzęt asekuracyjny, obsługiwany przez wykwalifikowanych ratowników. Ze względu na komfort uczestników liczba miejsc została ograniczona do 150 – jeżeli więc rozważasz swój debiut w morskim OW, zapisz się już dziś!

Kategorie wiekowe:
– Kobiety, miejsca I,II,III dla przedziałów: do 20 lat; 20-24, 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45+,
– Mężczyźni, miejsca I,II,III dla przedziałów: do 20 lat; 20-24, 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45+

Nagrody:
I miejsce – kursy nurkowania  wartości 1200 pln ufundowane przez Fundacje Bezpieczeństwo i Woda oraz Warszawskie Centrum Nurkowe, dodatkowo w kategorii open te miejsca mają zagwarantowany pobyt w pensjonacie Leleszki na mazurach i wartość tych nagród szacuje się na poziomie 1600 pln,
II miejsce – voucher wartości 500 pln do sklepów Martes Sport na terenie całego kraju oraz zaproszenia do Aquaparku Reda,
III miejsce – voucher wartości 250 pln marki AquaWave oraz bon wartości 100 pln do Bobby Burger do wykorzystania we wszystkich lokalizacjach tej sieci.

 

Atrakcje dodatkowe które będą towarzyszyć zawodom przygotowane przez Miasto Gdynia: turniej open siatkówki, turniej młodzieżowy siatkówki czy zajęcia zumby oraz dla najmłodszych dmuchańce( w tym także Rekin) czy zabawki pneumatyczne.

Impreza w zamierzeniu organizatorów, ma być doskonałym sposobem promocji pływania na wodach otwartych, walorów naturalnych regionu oraz zdrowego trybu życia.

 

Zapraszamy na stronę eventu: www.gdyniabalticchallenge.pl

oraz na FB Sebastian Karas 100 km wpław przez Bałtyk

Podziel się

Obsługujemy płatności