Zmieniamy się dla Ciebie

Turystyka

Jezioro Bajkał 28 maj – 07 czerwiec 2015

Termin:  28 maj – 07 czerwiec 2015r.

„Święte Morze” – tak Buriaci nazywają Bajkał – perłę  jezior świata.

To najstarsze i najgłębsze jezioro na Ziemi liczy ponad 25 mln lat!

Otoczone z trzech stron stromymi zboczami gór, przyciąga swą malowniczością  i tajemniczością wielu podróżników. Poznaj oblicze przyrody, gdzie człowiek jest wciąż tylko gościem!

Tylko 14 miejsc na safari

cena:

1620 € + samolot 3500zł

dzień1

Wylot z Warszawy przez Moskwę do Irkucka.

dzień2

Przylot w godzinach porannych do Irkucka, transfer do hotelu, City Tour- zwiedzanie miasta  z przewodnikiem. Wieczorem zakupy (wędzone ryby, kawior, pieczywo, napoje na „klimatyczną” wycieczkę koleją w dniu następnym).

dzień3

Śniadanie w hotelu (szwedzki stół), transfer na dworzec kolejowy, całodzienna podróż krugobajkalską koleją, która jest integracyjną oraz kulturalno-turystyczną przygodą. Trasa od Sludjanki wiedzie nad brzegiem Bajkału przez tunele i mosty. W godzinach wieczornych przeprawa do Listwianki. Nocleg w pensjonacie. Opcjonalnie sauna -rosyjska bania.

dzień4

Po śniadaniu zaokrętowanie na łódź. Początek safari. Nurkowania sprawdzające w rejonie Listwianki. Długi nocny rejs w kierunku wyspy Olchon.

dzień5

Nurkowania w rejonie wyspy Olchon, przylądek Uchan – wzdłuż pionowej ściany opadającej poniżej 50 m, kaniony, podwodna skalna maczuga, w czasie nocnego nurkowania mamy szansę spotkać duże ławice ryb. 2 nurkowania dzienne i 1 nocne.

dzień6

Nurkowania w rejonie wyspy Olchon, przylądku Iżymiej, przy największej głębi Bajkału (1642m) ściana idealnie pionowa: monumentalne bloki skalne, ściana opada w ciemną głębię, kaniony oraz przewieszenia. 2-3 nurkowania dzienne.

dzień7

Wyspa Olchon przylądek Haboi -2 nurkowania, rejs do osady Chużir -zwiedzanie wioski,  która obecnie przechodzi przemianę z buriackiej osady w wioskę turystyczną.

dzień8

Nurkowania w rejonie Piaskowej Zatoki, gdzie znajdują się ściany oraz kaniony-spotkamy  tam kolonie gąbek, kiełże, gamarusy. Chwila odpoczynku, relaks na piaszczystych plażach tej bardzo malowniczej  zatoki. Możliwa  sauna w chatce tuż nad brzegiem Bajkału.

dzień9

Rejon Krugobajkalskiej Kolei, 2 nurkowania. Sauna – rosyjska bania w domku nad brzegiem strumienia Bajkału.

dzień10

Po śniadaniu wyokrętowanie w Listwiance ok. godziny 9.00. Zwiedzanie Muzeum Bajkal-skiego, przejazd do Irkucka – w trakcie zwiedzanie Skansenu Budownictwa Regionalnego

w Talcy nad rzeką Angara.  Zakwaterowanie w hotelu, po południu czas wolny, zakupy.

dzień11

Po śniadaniu transfer na lotnisko, wylot z Irkucka do Moskwy, przylot do WAW.

Cena zawiera:

 • Przelot na trasie Warszawa – Moskwa – Irkuck – Moskwa – Warszawa, catering podczas lotów
 • 2 noclegi w Irkucku 4**** ze śniadaniem
 • 1 nocleg w Listwiance w pensjonacie ze śniadaniem
 • Safari nurkowe: 6 dni (6 nocy) pełne wyżywienie FB na łodzi, ilość nurkowań 2 – 3 dziennie, sprzęt (butle 15l, balast), opiekę instruktorów
 • Transfery między lotniskami w Moskwie i Irkucku, Listwianka – Irkuck
 • Przejazd koleją KBZD (nadbajkalską), pociągiem turystycznym, przeprawa promowa
 • Wycieczkę z przewodnikiem po Irkucku
 • Bagaż 20 kg + 10 kg podręczny
 • Ubezpieczenie podróżne

Dodatkowo płatne:

 • Wyżywienie inne, niż w ofercie
 • Wyżywienie w Irkucku – dodatkowe posiłki
 • Ubezpieczenie nurkowe ok. 100 zł
 • Nadbagaż ponad 20kg na całej trasie (ok. 250zł)
 • Opłaty wizowe 330 zł
 • Opłaty za bilety do muzeum ok. 10 euro
 • Sauna 3-5 euro
 • Opłaty za wejście i nurkowanie w rezerwacie

 Foki Bajkalskiej 20 euro

 • Napiwki dla załogi ok. 30 euro

Wymagania:

 • Paszport ważny 6 miesięcy od daty powrotu
 • Uprawnienia AOWD + Deep Diver lub stopień P2 CMAS
 • Suchy skafander, automat do nurkowań w zimnej wodzie, umiejętności nurkowania w suchych skafandrach
 • Latarka, dobry ocieplacz (temperatura wody wynosi ok. 4stC), rezerwowa maska, bojka ze szpulką na parę
 • Kieszonkowe (ok. 200 – 300 euro) , zdjęcie do wizy

          Cena: płetwonurek – 1620 €  + 3500 zł transfery

Rezerwacja miejsca : wpłata za transfery oraz zaliczka w wysokości 500 euro

330 PLN dołączone do paszportu w momencie wystawienia wizy.

Bajkał:     jezioro tektoniczne – zapadliskowe

baj18

w azjatyckiej części Rosji, zwane „ Błękitnym Okiem Syberii”  lub „ Syberyjskim Morzem” w Republice Buriacji i Obwodzie irkuckim. Bajkał jest najgłębszym i najstarszym jeziorem na świecie. Leży w rowie tektonicznym na na wysokości 455m n.p.m. , rozciąga się na długości 663 km. Jego maksymalna szerokość wynosi 79 km.  Wokół jeziora rozciąga się wiele pasm górskich: od północnego zachodu Góry Bajkalskie z Górą Czerskiego o wysokości 2588 m n.p.m., wzdłuż zachodniego brzegu jeziora ciągną się Góry Przymorskie , zaś na brzegu  północno – wschodnim znajdują się Góry Barguzińskie z najwyższym szczytem Pik Bajkał 2841 m n.p.m., od których na południowy zachód ciągnie się pasmo Chamar-Daban.

Głębokość i powierzchnia:

Głębokość maksymalna Bajkału wynosi 1642m. – jego dno znajduje się na głębokości 1186,5 m p.p.m co oznacza, że Bajkał jest największą światową kryptodepresją. Głębokość średnia wynosi 730m. Jest największym zbiornikiem słodkiej wody na świecie, zasoby wodne jeziora wynoszą 23tys.km3, co stanowi 1/5 światowych zasobów wody słodkiej. Jezioro ma powierzchnię 31,5 tys. km2, w tym 27 wysp. Największa to Wyspa Olchon o powierzchni 742 km2. Bajkał ma 336 dopływów ! Największe

z nich to rzeki: Selenga, Barguzin, Górna Angara – rzeki mają ujścia deltowate. Z Bajkału wypływa z kolei tylko jedna rzeka: Angara- prawy dopływ Jeniseju. Wiek Bajkału ocenia się na 20-30 mln. lat!  W tym czasie na dnie gromadził się materiał osadowy przynoszony z biegiem jej dopływów. Grubość tych osadów dennych naukowcy oceniają na około 6000m.

Gospodarka:

Jezioro ma duże znaczenie dla żeglugi  i rybo- łówstwa – dwa największe porty nad Bajkałem, to Ust-Barguzin i Siewierobajkalsk. W okolicach Bajkału przebiega Kolej Transsyberyjska i Kolej Bajkalsko-Amurska.

Klimat i krajobraz:

Miąższość lodu na powierzchni jeziora różnicuje się na 0,4 – 1,2 m. w okresie od grudnia do maja. Wodę cechuje niskie stężenie substancji rozpuszczonych i zawiesiny, z czym wiąże się wysoka przezroczystość dochodząca do 40m a miejscami do 60m! Również lód jest tak przezroczysty, że nawet z odległości kilkudziesięciu metrów od brzegu widać dno jeziora. Bajkał cechuje się wyjątkowo zrównoważonym ekosystemem, wykształconym dzięki trwającym miliony lat procesom regulacyjnym. Jezioro to charakteryzuje się wielkim bogactwem fauny i flory. Ocenia się, że występuje w nim około 2630 gatunków roślin

i zwierząt – w tym wiele gatunków endemicznych, np. foka bajkalska zwana nerpą, Pusa sibirica, wcześniej Phoca sibirica, omul bajkalski (Coregonus  autumnalis  migratorius Gregory),gołomianka (Comephorus baicalensis)

czy cyraneczka bajkalska (Anas formosa).

W roku 1996 Bajkał wraz z przyległymi terenami został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

bajkal_63_1

Dane techniczne statku:

 • Długość- 30m, Szerokość- 5m, Wyporność- 150ton;
 • Prędkość- do 10 węzłów; Napięcie prądu 220 V (gniazdka europejskie);
 • Statek do żeglugi śródlądowej i przybrzeżnej w strefach chłodnych w pełni wyposażony w systemy nawigacji, łączności i systemy alarmowania oraz ratowania rozbitków.
 • Zapas słodkiej wody 10 m3;
 • 8 kabin 2 osobowych w pełni wyposażonych, w 6 kabinach osobne łóżka z lampkami nocnymi, składany stolik, umywalka, centralny  system  wentylacji, grzejnik indywidualnie regulowany.
 • Toalety 2 szt., łazienki 2 szt., sauna znajduje się na głównym pokładzie.
 • SALON – 20m2, na wyposażeniu znajduje się sprzęt audiowizualny,  monitor  LCD,  zestaw  DVD,  bogata  filmoteka dokumentalnych filmów z ekspedycji nurkowych

– na wyposażeniu znajduje się aluminiowa łódź motorowa.

– kompresor spalinowy bauer 250l/min

– instalacja do parcjalnego mieszania nitroxu

Pokład nurkowy:

Znajduje się w środkowej części pokładu głównego, ławy

z uchwytem na butle, pod ławką miejsce na skrzynkę, na balast i sprzęt pomocniczy bardzo ułatwia przechowywanie sprzętu, ubieranie, montaż i demontaż sprzętu. Do dyspozycji butle 2-zaworowe, na życzenie za dopłatą twinsety. Zejścia do wody symetrycznie  na  obu  burtach,  na  pokładzie  znajduje  się  suszarnia głownie przeznaczona do suszenie ocieplaczy

i bielizny. Na pewno zgodzisz się, ze przyjemnie jest przed każdym nurkowaniem  szczególnie  w  zimnych  wodach,  ubrać  suchy  i ogrzany ocieplacz.

Wyżywienie:

Podczas safari oferowane jest urozmaicone menu, bogata oferta zup rosyjskich, sałatki warzywne i owocowe, dania mięsne, rybne, kurczaki, zestawy z wędlinami i nabiałem.

Bez ograniczeń herbata i kawa.

Podziel się

Obsługujemy płatności