Zmieniamy się dla Ciebie

Turystyka

Indonezja wyspy Bali i Lombok luty 2016

Ramowy plan wyjazdu do na wyspę Lombok przez wyspę Bali w Indonezji.

Termin wylotu :        2 lutego 2016

Termin powrotu:     14 lutego 2016

 

 

Zapraszamy na wyjazd do Indonezji – zielonego kraju wyspiarskiego, z niesamowitą orientalną kulturą, widokami zapierającymi dech w piersiach i wspaniałymi nurkowaniami.

Nasz wyjazd zorganizowany został tak, żeby w ciągu 10 dni pobytu zobaczyć maksymalnie dużo i jednocześnie przebywać w miejscach o wysokim standardzie. Wybraliśmy dla Was wygodne hotele z pięknymi widokami oraz sprawdzone renomowane bazy nurkowe, które dysponują nowoczesnym i zadbanym sprzętem.

Na Lomboku nurkujemy z jedynej łodzi w tym rejonie posiadającej WC oraz instalację ze słodką wodą J

Nasz ramowy plan obejmuje wg dni:

 1. Podróż
 2. Przylot na Bali, zakwaterowanie w hotelu (pierwszy nocleg na Bali)
 3. Nurkowanie z łodzi na wyspie Nusa Penida w „Manta Point” oraz na trasie przepływania mola-mola (drugi nocleg na Bali)
 4. Nurkowanie w Tulamben z łodzi – na wraku USS Liberty oraz na rafie. (trzeci nocleg na Bali)
 5. Transfer na Lombok, zakwaterowanie w hotelu oraz nurkowanie popołudniowe w porcie Kecinan – macro. Dla chętnych nurkowanie nocne. (pierwszy nocleg na Lomboku)
 6. Dwa nurkowania na wyspach Gili (drugi nocleg na Lomboku)
 7. Dwa nurkowania na wyspach Gili (trzeci nocleg na Lomboku)
 8. Nurkowanie na Belongas (czwarty nocleg na Lomboku)
 9. Nurkowanie na Belongas (piąty nocleg na Lomboku)
 10. Wycieczka na wodospady i do lasu małp (szósty nocleg na Lomboku)
 11. Transfer na Bali, zwiedzanie jednej ze świątyń (nocleg przed wylotem)
 12. Powrót do Polski

 

2 XI (35)

Opis miejsc nurkowych:

NUSA PENIDA

Wyspa położona pomiędzy Bali a Lombok. Jest to miejsce, gdzie niezależnie od pory roku nurkuje się z mantami. W sezonie letnio-jesiennym bardzo często przepływają tutaj ryby mola-mola, które niezwykle rzadko są podziwiane przez nurków. Te wielkie stworzenia – dorastają niekiedy do 6m długości i osiągają do 2 ton wagi– nie posiadają płetwy tylnej, stąd ich inne nazwy – samogłów czy moon fish. Gatunek ten jest spokrewniony z rozdymkami, żyje na bardzo dużych głębokościach (do 600m) i tylko zimne prądy oceaniczne przyciągają je na głębokości dostępne dla nurków rekreacyjnych.

3 XI (62)

TULAMBEN

Miejscowość na północy wyspy. Kilkadziesiąt metrów od brzegu spoczywa wrak okrętu USS Liberty – wojskowego statku transportowego służącemu w armi amerykańskiej w czasie I i II Wojny Światowej. Okręt został storpedowany przez japoński okręt podwodny w 1942 roku i dobił do plaży w Tulamben, gdzie stał aż do roku 1963. Wtedy silna erupcja wulkanu zniosła go do wody, gdzie spoczywa do dziś. Z racji łatwej dostępności i niewielkiej głębokości (7-31m) jest to obecnie jeden z najpopularniejszych dive-spotów na wyspie Bali.

GILI ISLANDS

Wyspy u północno-zachodnich wybrzeży wyspy Lombok.

Jest to jedno z najbardziej znanych miejsc nurkowych na świecie. Swoją popularność zawdzięcza różnorodności życia i miejsc nurkowych, które tam się znajdują. Na każdym nurkowaniu spotykamy żółwie oceaniczne, ośmiornice, ławice różnych ryb. Są tu miejsca występowania rekinów i mant oraz wrak łodzi transportowej. Na samych wyspach zanjduje się kilkaset centrów nurkowych i resortów nurkowych co jest niespotykanym zjawiskiem na skalę swiatową – można rzec że jest to nurkowa enklawa zbudowana dla nurków przez nurków pośród topowych nurkowisk.

9 XI Bali 1  (749)

LOMBOK

Wyspa jest mało poznana jeśli chodzi o nurkowanie dookoła. Podwodne spacery są często pionierskim doświadczeniem w nieodkrytych spotach. Można zobaczyć dużo stworzeń z kategorii macro, rekiny rafowe, tuńczyki, płaszczki. Bardzo często występują mureny nazywane blue ribbon – w trzech odmianach kolorystycznych.

BELONGAS i KUTA

Miejscowości na południu wyspy Lombok. Nurkowanie tutaj dedykowane jest głównie dla zaawansowanych nurków z uwagi na prądy i falowanie oceaniczne. Można spotkać tutaj rekiny młoty, manty, węże morskie i inne atrakcje.

Hotele i noclegi.

Na Bali będziemy korzystać z noclegów w bazie Absolut Dive oraz obok lotniska Denpasar.

Na wyspie Lombok będziemy mieszkać w hotelu Kebun – w pokojach dwuosobowych, z wyjściem na basen.

Cena za cały pakiet wynosi 6000 zł i obejmuje:

 • noclegi na Bali i Lombok
 • śniadania
 • transfery
 • prom z Bali na Lombok i z powrotem
 • 2 nurkowania na Nusa Penida
 • 2 nurkowania w Tulamben
 • 10 nurkowań na Lombok, z czego 1 z brzegu, 1 nocne oraz 4 nurkowania na południu wyspy.

Dodatkowo koszt zawiązany z biletami lotniczymi ok. 3000 złotych.

Po więcej szczegółów proszę o kotakt: Marcin Woźniakowski tel. 607 777 015 lub 22 665 72 51 e-mail: biuro@wcnur.pl lub marcin@wcnur.pl

ZOBACZ VIDEO

 

 

Podziel się

Obsługujemy płatności