Zmieniamy się dla Ciebie

Turystyka

Basen Nemo 33

W trakcie tego wyjazdu możesz dokończyć swój kurs nurkowania w części wody otwarte

Kto by niechciał zanurkować w najgłębszym basenie w Europie ?

John Beernaerts, belgijski płetwonurek z dwudziestoletnim stażem w 1996 roku stwierdził, że czas pomyśleć o europejskich amatorach podwodnych wędrówek i zapewnić im możliwość nauki nurkowania w przyjemnych i bezpiecznych warunkach. Tak właśnie narodził się pomysł najgłębszego basenu świata. Zainspirowany swoimi wieloma egzotycznymi podwodnymi eskapadami na krańcach świata, postanowił odtworzyć na przedmieściach Brukseli, warunki jakie oferują nurkom lazurowe wody otaczające polinezyjską wyspę Bora-Bora. Po wielu latach prób i eksperymentów 1 maja 2004 roku otwarto najbardziej niezwykły basen świata.John Beernaerts, belgijski płetwonurek z dwudziestoletnim stażem w 1996 roku stwierdził, że czas pomyśleć o europejskich amatorach podwodnych wędrówek i zapewnić im możliwość nauki nurkowania w przyjemnych i bezpiecznych warunkach. Tak właśnie narodził się pomysł najgłębszego basenu świata. Zainspirowany swoimi wieloma egzotycznymi podwodnymi eskapadami na krańcach świata, postanowił odtworzyć na przedmieściach Brukseli, warunki jakie oferują nurkom lazurowe wody otaczające polinezyjską wyspę Bora-Bora. Po wielu latach prób i eksperymentów 1 maja 2004 roku otwarto najbardziej niezwykły basen świata

Wyjazd: 30  maja    2014  
Powrót: 1 czerwca 2014  

Pod koniec listopada 2012 lecimy kolejny raz do Brukseli zanurkować w najgłębszym basenie świata – Nemo 33 ! Basen zaprojektowany przez John’a Beernaerts’a został wybudowany 1 maja 2004. Mieści w sobie 2500000 litrów wody bez zapachu chloru w temperaturze 33 stopni Celsjusza.

Wylatujemy „ tanimi liniami lotniczymi w piatek ok. godziny 19.30

W planie mamy w sobotę dwa nurkowania w basenie Nemo 33, zwiedzanie miasta.

W niedzielę popołudniem wyjedziemy na lotnisko i do Warszawy wrócimy około godziny 23

Cena wyjazdu to ok. 1250zł.

W cenę wliczone są: przelot samolotem, zakwaterowanie w hotelu o standardzie 3* w pobliżu basenu, śniadanie, opłaty za wstęp na basen, wypożyczenie sprzętu na czas nurkowań.

Na nurkowanie w basenie Nemo 33 musicie zabrać ze sobą strój kąpielowy i komputer nurkowy (dla nie posiadających istnieje możliwość wypożyczenia na miejscu). Można oczywiście zabrać także aparat fotograficzny. Dla chętnych istnieje możliwość wypożyczania sprzętu nurkowego na wyjazd po wcześniejszym zarezerwowaniu w centrum.

Parametry basenu:

  • Głębokość maksymalna: 33 m
  • Temperatura wody: 33 °C
  • Woda źródlana, nie chlorowana
  • Powierzchnia: 320 m²
  • Długość: 20 m
  • Szerokość: 16 m
  • Objętość: 2500 m³

Namiary:

  • Państwo Belgia
    Adres: Rue de Stalle 333 (Rond-point des Menhirs), B-1180 Uccle (Bruxelles)

Dojazd:

Godziny otwarcia:

  • od poniedziałku do piątku: 12:00 – 22:00 (ostatnie wejście o 21:00)
  • sobota: 11:00 – 20:00 (ostatnie wejście o 19:00)
  • niedziela: 11:00 – 19:00 (ostatnie wejście 18:00)
  • między 22:00, a 24:00 (gdzie indziej było że między 20:00, a 22:00) są nurkowania nocne (chyba tylko w środy, czwartki i piątki)

By móc zanurkować w Nemo 33 trzeba spełnić następujące wymogi:

  • Posiadać licencję nurkową
  • Posiadać ubezpieczenie nurkowe – zalecane DAN
  • Trzeba mieć podczas nurkowania komputer nurkowy ( wypożyczenie w cenie wyjazdu )
  • Trzeba nurkować z partnerem lub w grupie (nurkowanie w pojedynkę jest niemożliwe)

Wejścia do wody odbywają się o pełnych godzinach. Pierwsze 10-15 minut przeznaczone jest na zaznajomienie się z akwenem, dobranie i dopasowanie sprzętu, pływanie po powierzchni i nurkowanie na wstrzymanym oddechu. Pozostały czas przeznaczony jest na nurkowanie.
W cenę biletu wliczone jest wypożyczenie butli (12 l), kamizelki ratowniczo-wypornościowej (jacketu), automatu i jeżeli to konieczne – balastu. Płetwy (tylko kaloszowe), maskę, fajkę i komputer można mieć własne. Ze względu na utrzymanie czystości wody nie jest możliwe posiadanie innych własnych elementów sprzętu.
Za dodatkową opłatą można zanurkować z instruktorem, po wcześniejszym umówieniu terminu. Jeśli nie ma się partnera trzeba przyjechać odpowiednio wcześniej i próbować dołączyć do wchodzących osób. Można skorzystać ze strony www.nemo33.com, gdzie w sekcji partner (buddy) można za darmo umieścić ogłoszenie o poszukiwaniu partnera.
Aby mieć gdzie zostawić rzeczy trzeba mieć 50 eurocentów na szafkę.

Przy wejściu do wody są schodki, następnie przez ok. 10 m dno stopniowo opada do głębokości 5 m. Następnie po prawej stronie jest niecka, która ma głębokość 10 m (do dna jest tam przymocowana lina opustowa zakończona boją powierzchniową, a na powierzchni jest ponton na którym można potrenować zejścia do wody i wychodzenie na małą jednostkę pływającą), a po lewej stronie maksymalna głębokość basenu – 33 m.
Zbiorniki o głębokości 10 m i 33 m połączone są ze sobą podwodnym korytarzem, w którym są dwie jaskinie (dzwony ze stale odnawianym powietrzem).

W budynku mieści się restauracja, w której można coś przekąsić i przy okazji popatrzeć na nurków pływających w basenie (także nurkowie mogą popatrzeć na siedzących w barze ludzi). Zabawne są nazwy napojów (bezalkoholowych i alkoholowych) – płetwy, maska, nitroks, trimiks…

Linki:

Znakomite uzupełnienie ciągłości działalności nurkowej, nie wspominając o absolutnej oryginalności miejsca.

Po za nurkowaniem absolutnie polecamy zwiedzanie miasta i miejsc takich jak Wielki Plac czy siedzibę Parlamentu Europejskiego. Wszędzie tam możemy dojechać rowerami które są do wypożyczenia w mieście na każdym kroku lub metrem.  Usytuowany w centrum Brukseli Wielki Plac jest w istocie sercem tego niejednolitego i kosmopolitycznego miasta. Sam plac może być symbolem belgijskiej stolicy i jej charakteru, jako że posiada nieregularny, pięciokątny kształt, z którego odchodzi w różne strony świata aż siedem ulic.Co ciekawe, aż do 19 listopada 1959 r. Wielki Plac zachował swoją pierwotną funkcję placu targowego, na którym w godzinach porannych mieszkańcy Brukseli mogli kupować i sprzedawać towary. W 1998 r. został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO

Wizyta na Grand Place jest obowiązkowym punktem każdej, nawet najkrótszej wycieczki do Brukseli, bowiem zachwyca on swą architekturą nie tylko w dzień, ale i nocą, kiedy zarówno Hetel de Ville, Maison du Roi, jak i poszczególne kamienice cechowe są na strojowo oświetlone. Oprócz tego organizowanym w ratuszu koncertom towarzyszy transmisja dźwiękowa ogarniająca swym zasięgiem praktycznie cały plac, a muzykę tę często uzupełniają drgania światła oświetlającego ratusz, który tym samym „gra” w rytm rozlegającej się muzyki.Innego rodzaju atrakcja czeka tu na miłośników kwiatów, w szczególności begonii. Co dwa lata w sierpniu w centralnym punkcie rynku rozkwita zapierający dech w piersiach kwiatowy dywan, rozciągający się na przestrzeni o rozmiarach 25 na 75 metrów. Do jego przygotowania potrzeba od 500 tys. do miliona sadzonek begonii. Za każdym razem wzór kwiatowego dywanu jest inny i do ostatniej chwili utrzymywany w tajemnicy. Kolejna kompozycja zostanie odsłonięta w sierpniu 2012 r.

Jeżeli jesteś zainteresowany / zainteresowana prosimy o rezerwację maksymalnie do 10 maja 2014.

Dla osób decydujących się na wyjazd do końca kwietnia specjalna oferta minus 10 % 


Organizacja i zapisy :

Marcin Woźniakowski tel. 606 777 015 marcin@wcnur.pl

Warszawskie Centrum Nurkowe Dive Club
Kurs nurkowania Warszawa
01-340 Warszawa ul. Rotundy 4
tel./fax.+48 22 665 72 51
email: biuro@wcnur.pl
www.wcnur.pl

 

Podziel się

Obsługujemy płatności