Zmieniamy się dla Ciebie

Turystyka

Stacjonarny kurs nurkowania na Mazurach

WAKACJE Z NURKOWANIEM

Jeżeli nie zaplanowałeś jeszcze żadnych atrakcji dla siebie, a co najgorsze nie masz pomysłu, proponujemy wspólną przygodę z nurkowaniem 😊

Zapraszam na czterodniowy wyjazd z podstawowym kursem nurkowania.

Termin :

29 sierpnia – 1 września 2024

Miejsce pobytu

Pensjonat Leleszkiland https://www.leleszki1a.pl/

Wiek kwalifikacyjny uczestników

minimum 12 lat

Poziom szkolenia na wyjeździe

podstawowy – kurs nurkowania Open Water Diver 18 metrów i Open Water Diver Junior 12 metrów.

Ośrodek / Zakwaterowanie i wyżywienie

 

Oferujemy zakwaterowanie z wyżywieniem w pensjonacie Leleszkiland we wsi Leleszki . Komfortowy kompleks wypoczynkowy usytuowany na dużym terenie z dodatkowa infrastruktura wypoczynkowo rekreacyjna spowoduje, że każdy znajdzie dla siebie wiele atrakcji.  Ośrodek położony na rozległej ogrodzonej posiadłości w otoczeniu zieleni w bliskim sąsiedztwie jeziora Leleskiego . Obiekt ogrodzony i dostępny wyłącznie do dyspozycji wczasowiczów co sprawia że pobyt tam jest bezpieczny.

Więcej informacji o pensjonacie znajdziecie Państwo odwiedzając witrynę : https://www.leleszki1a.pl/

 

Zajęcia sportowo – rekreacyjne

Po za zajęciami kursu nurkowania obozowicze aktywnie spędzą pozostałą cześć dnia na zajęciach sportowo rekreacyjnych. Wychowawcy zorganizują zabawy i gry zespołowe jak turniej badmingtona, piłka siatkowa, turniej celności koszykówka czy rozgrywki w tenisa stołowego.

Program dodatkowy

Po aktywnie spędzonym dniu, uczestnicy obozu wezmą udział w programie wieczornym przygotowanym przez animatorów:  dyskoteka, konkursy, gry i zabawy integracyjne. W dużym patio odbędą się projekcje filmów o tematyce podwodnego świata, zabawy z grami wideo, gdzie wszystkich uczestników zaprosimy do wspólnych przygód z Xbox Kilnect Andventure. Po za światem gier video, będziemy grać w znane, lubiane gry zręcznościowe i logiczne jak Scrablle Twister czy Monopoly. Dla uczestników gier i zabaw pamiątkowe dyplomy 😊 

Podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej

W czasie wyjazdu przewidujemy dla zainteresowanych zajęcia dodatkowe obejmujące naukę umiejętności z zakresu podstaw pierwszej pomocy przedmedycznej. Wypadki i choroby zdarzają się codziennie. Niektórzy ludzie potrzebują tylko wyciągniętej w ich kierunku ręki. Na zajęciach między innymi : jak skutecznie wezwać pomoc, resuscytacja krążeniowo – oddechowa, pozycja bezpieczna ustalona i wiele innych. Mamy nadzieje że zdobyta wiedza nigdy nie będzie użyteczna, a jednak wartą ją posiadać.

Planowany harmonogram

Dzień pierwszy  29 sierpnia 2024 :

– 10.30 zakwaterowanie  i rejestracja.

–  12.00 zajęcia teoretyczne

– 13.00 zajęcia basenowe

– 19.00 kolacja

– 20.00 ognisko

– 22.00 cisza nocna

Dzień drugi 30 sierpnia  2024

– 9.30 śniadanie

– 11.00 zajęcia basenowe / teoria

– 16.30 obiad

– 17.00 czas wolny

– 19.00 omówienie zajęć

–  20.00 czas wolny

–  22.00 cisza nocna

Dzień trzeci  31 sierpnia 2024 : 

– 9.30 śniadanie

– 10.30 odprawa

– 12.00 nurkowanie 2 szt. wody otwarte jezioro Leleskie

– 16.00 obiad

– czas wolny

– 19.00 test kontrolny

– 20.30 grill

Dzień czwarty 1 wrzesnia 2024  :

– 9.30 śniadanie

– 10.30 odprawa

– 12.00 nurkowanie 2 szt. wody otwarte

– 14.30 obiad

– 15.30 zakończenie i rozdanie certyfikacji nurkowych

 

Podstawowy kurs kurs nurkowania Open Water Diver uprawnia do nurkowania do maksymalnej głębokości 18 metrów, a jego program edukacyjny składa się z trzech części :

Część pierwsza – teoria

Składa się z kilku sesji teoretycznych omawianych przez instruktora. Przed każdą sesją ważne jest abyś przeczytał/a odpowiedni fragment podręcznika kursanta i udzielił/a odpowiedzi na krótki test znajdujący się na końcu odpowiednich rozdziałów. Każde nasze spotkanie rozpoczniemy od obejrzenia filmu video dotyczącego tematu naszego spotkania, po czym sprawdzimy twoje odpowiedzi z podręcznika i skupimy się na omówieniu tematów, które są dla ciebie niejasne lub na które udzieliłeś/udzieliłaś błędnej odpowiedzi.

Egzamin końcowy z teorii nurkowania (przeprowadzany w formie wyboru odpowiedzi)

Część druga – baseny

Praktycznych umiejętności nurkowych uczysz się na basenie. Na pierwszych zajęciach zapoznasz się ze sprzętem w którym będziesz nurkował, pokażemy ci jak go złożyć tak aby był gotów do działania, omówimy działanie poszczególnych jego elementów. Porozmawiamy również o zasadach komunikacji pod wodą, technice zanurzania, wynurzania, obsługi ekwipunku i innych elementach potrzebnych do bezpiecznego rozpoczęcia zajęć.
Każde kolejne zajęcia poprzedzone są omówieniem ćwiczeń które będziemy wykonywali a pod wodą instruktor najpierw demonstruje dane ćwiczenie a później poprosi cię o jego powtórzenie. Stopień trudności ćwiczeń wzrasta wraz z twoimi umiejętnościami tak że na ostatnich zajęciach będziesz w stanie wykonać je po mistrzowsku.

Część trzecia – nurkowanie w wodach otwartych

Dzięki nabytej wiedzy teoretycznej i praktycznej jesteś gotowy/gotowa na nurkowania szkoleniowe w wodach otwartych (czyli w jeziorze lub morzu).Nieco inny będzie sprzęt i wyposażenie, które będziesz wykorzystywał/a podczas tych nurkowań, przede wszystkim używać będziemy grubszych ocieplaczy do suchych skafandrów dodatkowo ubrani będziemy w rękawiczki i buty do płetw innych niż na basenie. Zmieni się również głębokość, przejrzystość wody i jej temperatura. Pierwsze z tych nurkowań będzie miało za zadanie zapoznać cię ze środowiskiem wodnym i “oswoić” z warunkami pod wodą, na kolejnych nurkowaniach zademonstrujesz instruktorowi ćwiczenia których nauczyłeś/nauczyłaś się podczas zajęć basenowych.

Hmm, a co po zakończeniu kursu ?

Po pozytywnym ukończeniu wszystkich sprawności i zaliczeniu egzaminy teoretycznego powitamy Ciebie w gronie społeczności nurków.
Będziesz mógł / mogła nurkować do głębokości 18m w warunkach lepszych lub tych które były na kursie, będziesz mógł wypożyczać sprzęt nurkowy ze specjalnymi zniżkami dla klubowiczów, brać udział w polskich i zagranicznych wyjazdach nurkowych i oczywiście będziesz w gronie naprawdę fajnych ludzi lubiących spędzać ze sobą czas.

Jedno na 100% możemy Ci obiecać: nudzić się z nami nie będziesz.  Pamiętaj o tym, że po zakończeniu kursu nie zostawimy Cię samemu sobie, możesz dalej kontynuować swoją przygodę z nurkowaniem uczestnicząc w wyjazdach przez nas organizowanych (na pewno znajdziesz coś dla siebie) i dalej poszerzać swoją wiedzę na dalszych szkoleniach przez nas oferowanych.

Zgodnie z naszym motto „Zmieniamy się dla Ciebie” cały czas staramy się wprowadzać dobrą atmosferę podczas naszych wyjazdów, polepszać warunki prowadzenia kursów i modyfikować ofertę tak aby jak najbardziej odpowiadała Twoim potrzebom.

Zaufaj doświadczeniu. Nasz firma istnieje już 20 lat 😊

 

Cena zakwaterowania z kursem nurkowania : 2800 zł.

Cena zakwaterowania z wyżywieniem bez szkolenia 950 zł

Cena zawiera zakwaterowanie, szkolenie, materiały szkoleniowe, opiekę instruktora ( lidera ), wejściówki na basen, sprzęt do nurkowania na czas wyjazdu i ubezpieczenie.

Rezerwacji prosimy dokonywać mailowo: marcin@wcnur.pl lub telefonicznie: 607 777 015

 

 

 

 

 

Podziel się

Obsługujemy płatności